Subatē un Medumos tiks turpināta pirmsskolas izglītība

AKTUĀLI

13. jūnija Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu saglabāt pirmsskolas posmu bērniem, un izveidot Ilūkstes Raiņa vidusskolas programmas īstenošanas vietu, kas atradīsies Subatē, Tirgus laukumā 20, pamatskolas ēkā.

Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska skaidro, ka pirmsskolas posmu Subatē patlaban apmeklē astoņi bērni. Divi no tiem ir sešgadnieki un jau šogad aizies uz sākumskolu. Visi bērni, kas apmeklē Subates pirmsskolu ir vietējie, no Subates.

Turpina izpilddirektors Pēteris Dzalbe: “Subates skolas telpās ar partnerības “Kaimiņi” starpniecību tiek veidota izmitināšanas vieta semināriem, pasākumiem ar iespēju palikt un gulēt. Pašvaldība risina jautājumu par ēkas izmantošanu arī ar Aizsardzības ministriju. Bibliotēka, kas atrodas pirmajā stāvā, arī turpinās eksistēt. Projekta ietvaros tiks iekārtota sensorā istaba. Tādēļ skolas telpas nepaliks tukšas un tiks uzturētas.”

Sēdē deputāti atbalstīja arī priekšlikumu atvērt pirmsskolas posmu Medumos, izveidojot Sventes vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietu "Medumi".

Saistošo noteikumu projekts par bērna piedzimšanas pabalstu