Špoģu vidusskolas skolēni piedalās Naudas dienā

Izglītība

“Iedzīvoties lielā naudā – izveicība,
noturēt to savās rokās – gudrība,
 prasmīgi to izlietot – māksla…”
/Auerbahs/

Ar šādu moto Špoģu vidusskolas 4.a klases skolēni uzsāka pirmo skolas dienu pēc rudens brīvdienām. Klase piedalījās Swedbank organizētājā videolekciju nodarbībā  - Naudas diena.

Interaktīvā, vieglā un aizraujošā veidā skolēniem tika stāstīts par budžetu un ar to saistītiem jautājumiem, lai iepazītos ar finanšu pratības pamatlietām – kā tikt pie ieņēmumiem, apsaimniekot savu kabatas naudu un veidot uzkrājumus, kā zināt, cik daudz naudas vajag pirkumiem un citiem izdevumiem.

Lai apgūtās zināšanas varētu nostiprināt praktiskā darbībā, pasākuma laikā skolēni kopā ar skolotāju izstrādāja klases ekskursijas maršrutu un aprēķināja ekskursijas budžetu. Izrādījās, ka iekļauties atvēlētajā budžetā nemaz nav tik vienkārši.

Naudas dienā skolēni pielietoja prasmes: lēmumu pieņemšana, sadarbība, komunikācija, kritiskā domāšana un problēmu risināšana, resursu efektīva izmatošana, digitālās prasmes, plānošana.

Pasākums noslēdzās ar grupas Bermudu divstūris diskotēku. Bērniem pasākums bija saistošs, saturisks un lika aizdomāties par tik svarīgu lietu kā budžets.

Špoģu vidusskolas 4.a klases audzinātāja Ārija Mihailova

Izstādes "Zīmju stāsti" atklāšana un radošā darbnīca Medumos