Špoģu vidusskolas skolēni izzina Rēzekni

Izglītība

Rāmi, zemi vējiņš pūta,
Lēni lapas birdināja;
Bērni auga pie māmiņas,
Gudru ņēma padomiņu.
/Latviešu tautasdziesma/

Ar šādu vadmotīvu šoruden Špoģu vidusskolas 1.a un 4.a klase devās izzināt  Rēzekni, Latgales kultūrvēstures muzeju, teātri Joriks un Rēzeknes arhitektūru no sendienām līdz mūsdienām.

1.a klasei bija iespēja iepazīties ar Latgales keramiku, trauku dažādo pielietojumu un krāšņo dekorēšanas manieri. Apskatīt leļļu izstādi, kur katra lelle bija ar savu stāstu, dažādām emocijām, kuras bērniem vajadzēja atpazīt un radošajā darbnīcā pašiem uzzīmēt emociju zīmītes.

Savukārt 4. a klase piedalījās muzeja piedāvātajā  Latgales tradīciju un kultūrvēsturiski balstītajā programmā “ Senās spēles un rotaļas.” Nodarbības laikā bērni uzzināja, kādas ir senās un pašu rokām gatavotās rotaļlietas, spēlēja izglītojošas, jautras rotaļas. Rotaļās viņi attīstīja veiklības, atjautības u.c. iemaņas, mācījās iecietīgi, draudzīgi izturēties pret apkārtējiem cilvēkiem. Programmā tika aktualizēta seno koka rotaļlietu, spēļu un rotaļu izmantošana, tā saglabājot un pārmantojot zināšanas par folkloru un tradīcijām. Ļoti labi šī programma papildināja skolā apgūtās tēmas par seno skolu.

  Lielu iespaidu uz bērniem atstāja teātra apmeklējums. Bērniem bija iespēja atrasties kopā ar aktieriem uz skatuves, līdz pārdzīvot pasakas varoņiem un secināt, ka svarīgas īpašības ir drosme, izpalīdzība, neatlaidība, ģimenes atbalsts un saticība.

Pārsteiguma pilni skatieni bija vērsti uz jauno arhitektūras celtni Zeimuļs. Apskatījām arī pilsdrupas un koncertzāli Gors.

Izvērtējot pasākumu bērni atzina, ka ieguva ļoti daudz jaunu un noderīgu zināšanu, spilgtu emociju, kas bagātinās viņu zināšanu krātuvi.

Marija Umbraško, Ārija Zeile

Atpūtas diena senioriem Sventes Tautas namā