Špoģu vidusskolas skolēni ciemos A. Pumpura muzejā Lielvārdē

Izglītība

2023. gada 19. maijā iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros Špoģu vidusskolas 9. un 10.klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē.

Muzejā sagaidīja atraktīva gide, kuras stāstījums un atļauja iejusties Andreja Pumpura līdzgaitnieku dzīvesstāstā, nelika garlaikoties nevienu sekundi. Skolēni izdzīvoja Andreja dzīvesstāstu, velkot paralēles ar pašu dzīvi, kādas vērtības ir kopīgas, kuras vēl nav savā dzīvē apjautuši. Eposa “Lāčplēsis” teatrālais uzvedums iedvesmoja vēlreiz atcerēties  A.Pumpura darbu, jo muzeja pieeja to atainot ir vēl nebijusi pieredze un, noteikti, raisa interesi par lasīšanu.

Skolēnu pārdomas par Andreja Pumpura muzeju:

Krista: "Muzejs ir interesants, patika gide, ļoti laipna un jautra sieviete. Patika skatīties un piedalīties lugā par Lāčplēsi."

Deniss: "Lielu iespaidu atstāja tas, ka informāciju pasniedza tieši izrādes veidā"

Viktorija: "Es ieteiktu apmeklēt šo muzeju, jo tur bija interesanti, jautri un aizraujoši.”

Jekaterina: “Man patika veids kā šo informāciju par A. Pumpuru un eposu “Lāčplēsis” pasniedza, izspēlējot lugu. Patika, ka ļāva iejusties A. Pumpura dzīvē."

Ciemojoties A. Pumpura muzejā, bija iespēja pašiem izdzīvot  autora dzīvesstāstu, kļūstot par lieliskiem aktieriem, un izspēlēt cīņu ar Melno bruņinieku. Visiem kopā darbojoties, izdevās lieliska izrāde par ko visi bija gandarīti. Tika iegūtas jaunas zināšanas par A. Pumpuru un eposa “Lāčplēsis” tapšanas vēsturi un izpratne par eposā attēlotajiem notikumiem.

Špoģu vidusskolas 10. a klase audzinātāja Irīna Grebeža

Panākumi svarbumbu celšanā