Panākumi svarbumbu celšanā

AKTUĀLI

9. jūnijā Lietuvā, Kauņas pilsētā norisinājās Baltijas valstu čempionāts. Šogad sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un pirmo reizi sportisti no Polijas. Rīkotāji plāno nākamgad palielināt šo sacensību ģeogrāfiju un uzaicināt vēl vairākas dalībvalstis.
Mūsu Latvijas komanda svarbumbu celšanā ļoti saspringtā cīņā kopvērtējumā ieņēma otro vietu, vadību zaudējot komandai no Lietuvas.
Sacensības notika garā cikla vingrinājumos ar divām rokām vīriešiem ar svaru 24 un 32 kg. Un garais cikls ar vienu roku sievietēm, svarbumbas 16 un 24 kg. Stafetes sacensības notika arī starp vīriešiem, šī disciplīna ir visievērojamākā svarbumbu celšanā, kas līdz pēdējām sekundēm tur sportistus un līdzjutējus spriedzē. Mūsējie stabili palika otrie, zaudējot sacensību līderiem – Lietuvas komandai.
No Daugavpils un Augšdaugavas novada pieci sportisti pārstāvēja Latviju. Pāvels Krasovskis vieglākajā svara kategorijā līdz 63 kg ar svariem 24 kg izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār sāncenšiem. Kategorijā līdz 68 kg Ņikita Tīrelis ierindojās otrajā vietā, arī ar 24 kg smagām svarbumbām. Puiši ir Latgales Industriālā tehnikuma audzēkņi, un viņi ir juniori, viņiem šīs ir pirmās šāda līmeņa sacensības. Igors Žemčugovs kategorijā līdz 78 kg, ar personīgo rekordu ieņēma trešo vietu.
Sievietēm kategorijā līdz 78 kg ļoti saspringtā cīņā, stingra tiesneša skatienā, par vienu pacēlumu apsteidzot pretinieci no Igaunijas, uzvaru izcīnīja mūsu Diāna Bulaša. Kategorijā līdz 63 kg Ludmila Jadjalo bija trešā.
Šim startam sportisti ļoti gatavojās, un pēdējo nedēļu aizvadīja treniņos , kas kļuva iespējams, pateicoties Augšdaugavas novada atbalstam. Sportistus sacensībām sagatavoja treneris Ivans Gaļašs.

14. jūnijs - komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena