Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem izcili panākumi konkursā

AKTUĀLI

Ir noslēdzies XVI Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”, kura tēma bija “Krāsu jūra”.  Konkursam ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas patronāža.

 Jau 16.gadu Jūrmalas Mākslas skola organizē Starptautisko vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem “Es dzīvoju pie jūras 2017”.  Šogad  konkursam iesūtīja 3482 darbus no 28 valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Somijas, Rumānijas, Serbijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldāvijas, Azerbaidžānas, Krievijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Slovēnijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Kipras, Bulgārijas, Ķīnas, Taizemes, Šrilankas, Bangladešas, Indijas, Indonēzijas un Latvijas. No ārzemēm  skola  saņēma 1182 darbus, no Latvijas - 2300 darbus.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad iesūtītos darbus vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki, mākslas pedagogi, mākslas eksperti. Žūrijas priekšsēdētāja bija Profesionālās kompetences centra Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece, māksliniece Diāna Vernera, žūrijas locekļi – UNESCO Latvijas nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, multimediju māksliniece, Jūrmalas Mākslas skolas absolvente Līva Vilnīte, Vides māksliniece, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un Mākslas skolas direktore Ieva Lazdauska,  tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe Iveta Meiere, tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe, Izdevniecības “Sapņu spalvas” vadītāja Lelde Braķe, Jūrmalas pilsētas galvenā māksliniece Inta Maldupe, gleznotāja, Pērnavas mākslas skolas skolotāja un “Gada skolotāja 2016”  titula ieguvēja Tiiu Leis (Igaunija), grafiķe, Klaipēdas Adama Brakas mākslas skolas skolotāja Rima Baukaite (Lietuva) un Palangas Stasis Vainiūnas mākslas skolas  skolotāja Rasa Uzpelkite (Lietuva).

Žūrija kopumā piešķīra 20 zelta medaļas, 30 sudraba medaļas, 40 bronzas medaļas un 219 pateicības visās četrās mākslas kategorijās – glezniecībā, grafikā, tekstilā un datorgrafikā.

Špoģu Mūzikas un mākslas skola priecīga, ka uzvarētāju starpā ir arī mūsu skolas jaunie mākslinieki:

Anastasija Kazarina, vizuāli plastiskās mākslas 5.klases skolniece (Vaboles mācību punkts), ieguva zelta medaļu kategorijā – tekstils;

Anastasija Frolova, vizuāli plastiskās mākslas 3.klases skolniece (Vaboles mācību punkts), ieguva zelta medaļu kategorijā – tekstils;

Elīna Dzene, vizuāli plastiskās mākslas 4.klases skolniece (Vaboles mācību punkts), ieguva bronzas medaļu kategorijā – tekstils;

Inga Skurjate, vizuāli plastiskās mākslas 6.klases skolniece (Kalkūnes mācību punkts), ieguva bronzas medaļu kategorijā – tekstils;

Anželika Kleķere, vizuāli plastiskās mākslas 7.klases skolniece (Vaboles mācību punkts), saņēma pateicības rakstu par izciliem sasniegumiem.

Konkursa žūrija, izvērtējot iesūtītos darbus, piešķīra arī trīs “Lielās balvas” glezniecības, grafikas un tekstila kategorijās. “Lielo balvu” glezniecības kategorijā saņēma Profesionālās kompetences centra Nacionālās mākslu skolas J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkne Elīza Muzikante, tekstila kategorijā – Špoģu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas 5.klases skolnieks Roberts Boļasnikovs (Kalkūnes mācību punkts). Savukārt grafikas kategorijas “Lielā Balva” ceļos uz Slovēniju – Sv. Jura pamatskolas (Osnova šola Sveti Jurij) audzēknim Sebastjanam Gombocam (Sebastijan Gomboc).

Papildus šogad konkursa žūrija nolēma piešķirt īpašu balvu – iesūtīto darbu izstādi Jūrmalas Mākslas skolā Latvijā un Klaipēdas mākslas skolā Lietuvā. Šī iespēja piešķirta divām skolām  -  Špoģu Mūzikas un mākslas skolai (Latvija) par izcilām tekstilijām un Sv. Jura pamatskolai (Slovēnija) par krāsainām grafikām.  Skolu iesūtīto darbu kopējās kolekcijas parāda augstu māksliniecisko un tehnisko sniegumu.

Apsveicam mūsu skolas audzēkņus ar izciliem sasniegumiem XVI Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā un izsakām pateicību par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā Špoģu Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Ilonai Abdulajevai.

Konkursa laureātu apbalvošana un godalgoto darbu izstādes atklāšana notiks 10.martā Līvu akvaparkā.

Koncertskate “Pavasara dziesma” pulcināja 18 novada vokālos ansambļus