Špoģu audzēkņu panākumi mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras”

Kultūra

Jūrmalas Mākslas skola sadarbībā ar Jūrmalas  domes Izglītības pārvaldes Profesionālās, interešu un tālākizglītības nodaļu  organizēja kārtējo XX starptautisko vizuālās mākslas konkursu “Es dzīvoju pie jūras”.

Konkursam tika iesūtīti 1233 darbi no 144 izglītības institūcijām no 12 valstīm – Ukrainas, Bulgārijas, Igaunijas, Itālijas, Ķīnas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Turcijas un Latvijas. No ārvalstīm skola saņēma 513 un no Latvijas ir 720 darbus.

 Konkursa tēma šogad bija - “Ūdensdievam uz pleciem”.

Konkursa apakštēmas :

• Personīgie mīti un leģendas.

Katrs, kurš ir bijis pie jūras, ir saskāries ar kādu maģisku stāstu vai mītisku piedzīvojumu, kuram, šķietami, nav loģiska izskaidrojuma. Jūru vairāk iepazinuši tie, kas uzauguši tās tuvumā. Arī viņu bērnības atmiņās ir kāds stāsts, kas saistīta ar jūras neizzināmo dabu, prieku, bailēm, burvību. Šogad konkurss pievērsās personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru un tam, kā šī pieredze radījusi ieradumus, rituālus, tradīcijas, un to atspoguļojumu mākslas darbos.

• Spēles un rotaļas.

Konkursa dalībnieki tika aicināti atcerēties spēles un nodarbes, kurās izpaužas kaut kas no noslēpumainā mūžības rita vai pieaugušo “slepeno zināšanu” ceremonijas, kas pildītas, lai izzinātu dabas un cilvēka dziņu līkločus. Dzīve nav iekļaujama tikai materiālās struktūrās vai sistēmā, tā ir daudz dziļāka, neizzināmāka, reizēm neizprotama, un tieši tāpēc burvīga.

Konkurss jau otro reizi ir iekļauts Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2023” norišu sastāvā.

Čakli konkursa dalībnieki bija arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas mazie mākslinieki. Bērni savos darbos, gan zīmējot, gan gleznojot, gan pielietojot kolāžu, attēloja dažādas jūras radības, viņu sadzīvi.

Emīla Aleksejeva darbs “Hidras ikdiena”, Oļesjas Klementjevas darbs”Nāriņu deja”, Artjoma Fomina darbs “Godzilla spēlējas”, Aļesjas Kotelovičas darbs “Neparastais draugs” guva konkursa žūrijas atzinību, kā arī piedalīsies konkursam veltītajā izstādē.

Liels prieks par mūsu skolas audzēkņu veikumu!

Radošus panākumus arī turpmāk!

Palu seku likvidēšanai lūgs atbalstu no valsts