Šogad atkal izskanēs “Augšdaugava” un “Muzykys Skrytuļs”

AKTUĀLI

Šis gads Daugavpils novadā solās būt dažādiem pasākumiem bagāts. Janvārī lielākie pasākumi gaidāmi izglītībā un sportā. Jau šonedēļ, 17. janvārī, norisināsies galvenais gada notikums sporta nozarē – “Gada balva sportā 2019”, kurā tiks sumināti labākie no tiem, kas snieguši ieguldījumu novada sporta dzīves attīstībā un pašvaldības vārda popularizēšanā. Balvas tiks pasniegtas 12 nominācijās.

Dažādus pasākumus sarūpējušas arī novada mūzikas un mākslas skolas. 31. janvārī Višķu pagastā notiks Špoģu Mūzikas un mākslas skolas organizētā starptautiskā netradicionālās modes skate-konkurss, kas šogad veltīts tēmai “Flora un fauna”. Februārī un aprīlī tiks organizēti divi vērienīgi Naujenes Mūzikas un mākslas skolas konkursi - 27. un 28. februārī notiks IV Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „Naujene WIND 2020”, bet no 1. līdz 3. aprīlim notiks XVIII Starptautiskais akordeonistu - solistu konkurss “Naujene -2020”.

Šogad Naujenes pagastā izskanēs tradicionālais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava”, kas notiks 23. maijā Slutišķos. Jāteic, ka festivāls “Augšdaugava” šogad norisināsies atjaunotajā atpūtas vietā ”Latgales sēta”. Savukārt 25. un 26. jūlijā Līksnas pagastā izskanēs jaunās latgaliešu mūzikas festivāls „Muzykys Skrytuļs”. Abi šie pasākumi notiek reizi divos gados.

Arī šogad ieplānotas sportiskas aktivitātes gan pašvaldības darbiniekiem, gan iedzīvotājiem. 15. februārī Lāču pamatskolā aizritēs pašvaldības darbinieku Ziemas sporta svētki, savukārt 6. jūnijā Višķu stadionā notiks

Daugavpils novada iedzīvotāju Vasaras sporta svētki. Novada sporta dzīvi paspilgtinās tādi pasākumi kā Daugavpils novada sporta un deju diena ”Ziemas prieki", Latgales VIII čempionāts vieglatlētikā veterāniem, VI Daugavpils novada čempionāts MTB maratonā, Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā garajā ciklā.

Jau otro gadu Daugavpils novada svētki tiks svinēti novada teritorijā. Šogad par svētku norises vietu izraudzīts Vecsalienas pagasts – krāšņais pils parks. Novada svētki notiks 1. augustā.

Izglītības nozarē šajā gadā lielākais notikums būs dalība XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā, kas notiks no 4. līdz 12. jūlijam. 15. maijā skolās notiks tradicionālais mācību gada noslēguma pasākums, bet 8. oktobrī notiks Skolotāju dienai veltīts pasākums.

Notiks arī citi izglītojoši un radoši pasākumi, kā Daugavpils novada talantu konkurss "Zibsnis" (6. marts), Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada  fināls (19. marts), Vides mākslinieku plenērs (1.-5. jūnijs), Projektu rakstīšanas darbnīca, Daugavpils novada intelektuālo spēļu cikls, Daugavpils novada skolu pašpārvalžu lēmumu pieņemšanas simulācijas spēle.

Dažādus pasākumus ieplānojusi arī pašvaldības aģentūra “TAKA”. 16. maijā parka “Daugavas loki” norisināsies tūrisma triatlons. Sadarbībā Krāslavas novada domi un biedrību “Beibuks” tiks rīkots Vislatvijas ūdenstūristu saiets «Lielais plosts», kura noslēguma pasākums notiks 30. maijā jaunajā tūrisma un izglītības objektā-- Lielbornes muižā. Tāpat “TAKA” piedāvās arī šogad ar vērienu nosvinēt Līgo svētkus. Tradicionāli par norises vietu izraudzīta Višķu pagasta estrāde.

Lielajā pasākumu plānā iekļauti arī septiņi pagastu svētki, kas šogad piedāvā plašāku programmu -- Nīcgale (1. maijs), Dubna (18. julijs), Višķi (22. augusts), Biķernieki (22. augusts), Kalupe (26. septembris), Skrudaliena (27. septembris) un Naujene (13. septembris). Jāteic, ka Naujenes pagasta svētki, kas ik gadu notika maijā, šogad sakarā ar Juzefovas parka rekonstrukcijas darbiem tiek apvienoti ar folkloras kopu saietu “Atvasara Juzefovā”, kas notiks 13. septembrī Juzefovas parkā.

Gada laikā notiks arī novada iedzīvotāju un viesu jau iemīļotie pasākumi -- ģimeņu svētki „Savij ap mani gadus” (15. maijs), Daugavpils novada jaunatnes salidojums (8. augustā Višķu pagastā), Daugavpils novada folkloras kopu sadziedāšanas '"Aizgavenī cīmūs braucu" (23. februāris), XVII Starptautiskais Tautas muzikantu saiets (19. aprīlis), Vasarsvētku sadancis (22. maijs), mūsdienu deju kolektīvu festivāls "Hipeastrs" (14. marts) .

Turpināsies ari iepriekš iedibināti pasākumi -- Daugavpils novada vokālo ansambļu skate (27. marts), konkursa "Saimnieks" noslēguma pasākums (23. oktobris), Daugavpils novada izglītības iestāžu Goda diena (5. novembris).

Jauniešu iniciatīvu un līdzdalību sabiedriskajā dzīvē veicinās dalība konkursā “Jauniešu galvaspilsēta 2020” un Daugavpils novada projektu konkurss jaunatnei. Augustā notiks ikgadējais Daugavpils novada jaunatnes salidojums, bet septembrī novada jaunieši dosies uz Lietuvu smelties pieredzi nevalstisko organizāciju darbā.

Novada kolektīvi piedalīsies arī dažādos pasākumos ārvalstīs -- Višķu pagasta sieviešu vokālais ansamblis "Anima Corde" jūnijā dosies uz Spāniju, lai piedalītos starptautiskajā folkloras festivālā "Calella Grand Festival "Alegria" - Calella", Špoģu mūzikas un mākslas skola jūlijā piedalīsies VII Starptautiskajā mākslas festivālā "Slavjanskij bazar" Baltkrievijā, bet teātra studija "Mode H" novembrī piedalīsies Starptautiskajā adaptētās modes festivālā "Mode H" Francijā.

16. novembrī notiks Valsts proklamēšanas gadadienai veltīts svinīgais sarīkojums, kura laikā tiks pasniegti Daugavpils novada domes augstākie apbalvojumi.

Savukārt šo gadu noslēgs novada jaunatnes Gada noslēguma pasākums, kas notiks 29. decembrī.

Izmaiņas pašvaldības pabalstos