Sociālais darbs – dzīves aicinājums

Ik gadu marta trešajā otrdienā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Sociālā darba diena. Tā ir iespēja pateikt paldies ikvienam sociālajam darbiniekam Latvijā. 19. martā Augšdaugavas novada pašvaldības vadība un Sociālais dienests teica paldies par darbu saviem sociāla darba veicējiem.

Pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aivars Rasčevskis uzsvēra, ka šogad Sociālā darba diena iekritusi Svētā Jāzepa dienā, tāpēc šie svētki ir divtik svētīti. “Kad 1992. gadā sākam veidot sociālo dienestu un darbu Kalupes pagastā, bija daudz nezināmā, bet gājām uz priekšu. Arī jūs ikdienā satiekat cilvēkus, kam vajadzīga sociālā palīdzība, labi pārzināt savu teritoriju. Lauku sociālie darbinieki ir īpaši, jo aizsniedzas līdz katrai mājai un cilvēkam, kam vajag palīdzēt. Gribu visiem novēlēt turpināt šo sociālo misiju un neizdegt, lai arī izaicinājumu ir daudz pēdējos gados – gan pandēmija, gan Ukrainas kara sekas, kas atstāj daudz negāciju,” teica A. Rasčevskis.

Pašvaldības vārdā viņš pasniedza novada Pateicības rakstus trim Sociālā dienesta darbiniecēm – Mobilās aprūpes vienības vadītājai Jūlijai Žugarei, Kalkūnes pagasta sociālajai darbiniecei Dorosidai Mančinskai un Dubnas pagasta sociālajai darbiniecei Olgai Osipovai par godprātīgu darbu, profesionalitāti un sociālās palīdzības sniegšanu novada iedzīvotājiem. Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe pateicās sociālajiem darbiniekiem par ikdienā veikto milzu darbu. Viņš uzsvēra, ka šis darbs ir dzīves aicinājums, jo ne katrs var izjust katra cilvēka problēmas un sāpes, pieņemt pareizos lēmumus un prast šīs darba lietas neielaist sevī. Viņš apsolīja arī turpmāk meklēt iespējas kaut nedaudz paaugstināt sociālās jomas darbinieku atalgojumu, kas pašlaik ir diezgan zems. “Gribu pateikt milzīgu paldies par darbu, ko darāt, un neizdegt savā darba vietā, bet meklēt risinājumus, padomus, atelpas brīžus.”  Izpilddirektors pasniedza pašvaldības Sociālā dienesta Pateicības rakstu par godprātīgu, profesionālu darbu, cieņpilnu attieksmi Dvietes un Eglaines pagastu iedzīvotāju sociālās labklājības labā sociālajai darbiniecei Ingunai Bukai.

Sājos profesionālajos svētkos sociālos darbiniekus sveica arī  sadarbības partneri – Latvijas Sarkana krusta Dienvidlatgales komitejas izpilddirektore Helēna Soldatjonoka un Nodarbinātības Valsts aģentūras Daugavpils filiāles vadītājas vietniece Ilona Zvonkova, kā arī Višķu sociālās aprūpes centra direktore Veneranda Zeile. Ikviens vēlēja sociālajiem darbiniekiem izturību, veselību un neizdegt šajā smagajā darbā.

Augšdaugavas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova vēlēja ikvienam veltīt vairāk uzmanības sev, savai veselībai un ģimenei. “Pārējais ir atkarīgs no jums. Ja būs veselība, sadarbība, spēks, prasmes, zināšanas, jūs ar visu labi tiksiet galā.”

Muzikālu sveicienu sociālajiem darbiniekiem veltīja solisti Sandis Ulpe un Inna Kralika. Ar abiem mūziķiem Sociālajam dienestam izveidojusies laba sadarbība labdarības pasākumu rīkošanā.

Teksts, foto: Inese Minova

Asinsdonoru centra izbraukums Augšdaugavas novadā