Skola Subatē beigs pastāvēt

28. marta Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu par Ilūkstes Raiņa vidusskolas programmu īstenošanas vietas “Subate” likvidāciju. Tā beigs pastāvēt ar šī gada 1. septembri. Līdz šim skolā Subatē tika īstenota pamatizglītības un pirmsskolas izglītības programma.

Šāds lēmums tika pieņemts, jo skolā 2024./25. m.g. mācītos ļoti mazs bērnu skaits. 1. klasi apmeklētu tikai viens bērns, 2. klasē būtu divi, 3. klasē trīs, 4. klasē arī trīs izglītojamie. Visā skolā kopā mācītos deviņi skolēni. Pirmsskolas izglītības posmu apmeklētu tikai astoņi bērni.

Pēc Izglītības pārvaldes vadītājas vārdiem, ar vecākiem jau notika tikšanās, kuras laikā tika izskaidrota situācija: “Jauniešiem ir iespēja mācīties Ilūkstē vai Bebrenē. Uz Bebreni ir iespējams nodrošināt arī pievešanu kopā ar pedagogu, bet par to jālemj vecākiem.”

Zemes vienības nomas tiesību izsole Vecsalienas pagastā (10.04.)