Septembris Subates kultūras un sporta norisēs

Kultūra

Rudens mēnesis septembris parasti ir ļoti spraigs - skolēniem sākas mācības, skolotāji satiek savus audzēkņus, kartupeļu laukos rosās talcinieki, saimnieki steidz ražu vest uz gadatirgiem, bet pircēji un saimnieces - gādāt krājumus baltajai ziemai, gājputni rindojas kāšos un pošas tālajam ceļojumam. Subate arī ir aktīva, radoša un kolorīta vieta.

Lūk, kā esam šo mēnesi pavadījuši kultūras un sporta dzīvē:

Subates kultūras nams kopā ar sporta jomas speciālistu organizēja “Tēvu dienu”, jo vēlējās uzsvērt tēva lomu ģimenē un uzsvērt, ka ar tēti kopā var paveikt visu. Ģimenes piedalījās dažādās sacīkstēs, kuru idejas ir pasmeltas no ikdienas norisēm - malkas zāģēšana, sēņošana, zveja, autoizbraucieni, kopīga maltītes pagatavošana, sportošana. Bērni apgūst dažādas prasmes no tēvu sniegtā piemēra un darba tikuma. Godalgoto balvu sacīkstēs saņēma Rutkovsku ģimene.

Gadatirgus rudenī ir neiztrūkstoša norise Subates dzīvē. Gaidīts pasākums. Ir prieks, ja izdodas iegādāt cerēto preci. Tik lietderīgi ir aprunāties ar stādu audzētāju, palūgt padomu. Pircējam ļoti svarīgs ir iespaids, ko sniedz pārdevējs, tāpēc tirgū visi ir smaidoši, labvēlīgi un pretimnākoši. Kad nāsis sāk kutināt ēdiena smarža - tad nu lielum lielā rindā visi steidz baudīt kafejnīcas sarūpēto zupu un pankūkas. Subates kultūras nams apmeklētajiem bija sagatavojis īpašu “Muzikālo leti”. Te iegādājot jautājumu par mūzikas tēmu un atbildot vai uzdziedot uz to pareizi, varēja iegūt gardas pašdarbnieku sarūpētas balvas. Letē darbojās arī mazo dejotāju pārstāvis Ritvars Mūrnieks, kurš pats bija pagatavojis saldumus.

Septembris ir dzejas mēnesis. Un vēl pašā mēneša noslēgumā subatieši varēja klausīties Jāņa Baltvilka dzeju, minēt mīklas, iepazīt instrumentus, latviešu komponistu darbus. Šo iespēju piedāvāja Subates kultūras nams, realizējot Kultūrkapitāla atbalstītu projektu un  uzaicinot ciemos māksliniekus no Rīgas, kuri izpildīja Jāņa Baltvilka “Zakaķa dziesmu” programmu. Mūziķi Ilze Gagaine un Artūrs Noviks, komponists Jēkabs Nīmanis, dziedātāji Baiba Renerte un Juris Jope sniedza Subates skolas un pirsmsskolas grupas audzēkņiem un skolotājiem aizrautīgu koncertu.

Paldies visiem, kuri piedalās un rosās Subates radošajā un sporta dzīvē. Veselību un prieku ejot rudens takās!

Subates KN, vad. Gunta Okmane

Rudens disko balle Subates kultūras namā