Sapņu piepildījums

AKTUĀLI

No 23. augusta Maļinovas pagasta bibliotēkā skatāma Maijas Kivlenieces gleznu un studijas “Pūpoli” pinumu izstāde.

Sapnis par gleznošanu Maijai ir bijis jau sen, bet nu 2021.gadā ir nolēmusi pašmācības ceļā apgūt šo mākslu. Izmantojot tiešsaistes kursus internetā ir apgūtas gleznošanas tehnikas iemaņas ar eļļas krāsām, bet ir vēlme iemācīties arī akvareļa tehniku. Mācīties nekad nav par vēlu. Maijas gleznas piepilda telpu ar īpašu auru un enerģiju.

Izstādē skatāmas arī Maijas darinātas cepures no salmiem, kukurūzas šķiedrām un kļavu lapām. Lai nopītu vienu cepuri ir vajadzīgs vairāk kā 200 kļavu lapas un 25 metri salmu, vai cita materiāla pīnītes. Klūgu pinumi priecē acis ar savu rūpīgo izpildījumu un funkcionalitāti. Apaļās vācelītes ar caurumu vāciņā domātas rokdarbniecēm, lai  kamolītis atrastos iekšā, bet diegs ērti tītos laukā. Sēņu grozi, prasīties prasās iet uz mežu, pītie šķīvji gaida sārtos ābolus. Vai nav jauka doma?

Pinumu izstāde “Pūpols” ir atgriezusies no Rīgas, pēc dalības XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, kur tika popularizētas amatnieku prasmes un pinumu izstāde. Studija "Pūpoli" un viņu pinumi tagad ir populāri visā plašajā pasaulē. Ja vēl kāds jautās, nu kas tie “Pūpoli” ir, es teikšu, ka tās ir atraktīvas, enerģiskas dāmas, kas ar savu prasmi var aizraut ikvienu. Atrast “Pūpolus” var Špoģu mūzikas un mākslas skolas 3. stāvā, kur studija darbojas jau veselus 24 gadus! Ikviens ir laipni gaidīts studijā “Pūpoli”. Padomājiet, varbūt tas ir Jūsu aicinājums! Pieteikties var pa tālruni 29754582.

Ir ne tikai jāsapņo, bet arī pašam jādara, tad viss sanāks.

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja E.Kokina

Seminārs Augšdaugavas novada izglītības iestāžu interešu izglītības skolotājiem