RŠV “Silene” pabeigti modernizācijas darbi

AKTUĀLI

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pabeiguši robežšķērsošanas vietu (RŠV) “Silene” un “Pāternieki” 1. posma modernizācijas darbus. Nākotnē visos robežpunktos tiks izveidota vienota un moderna infrastruktūra, kas ir ieguvums gan Valsts robežsardzes, gan Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem un robežšķērsotājiem.

Īstenotie projekti noslēdz 1. posma darbus Latvijas–Baltkrievijas RŠV modernizācijas projektā, kura mērķis ir ieviest jaunu pieeju robežu un muitas kontrolei, padarot pārbaudes efektīvākas un ātrākas. Tas pozitīvi ietekmēs RŠV caurlaidības spēju un paaugstinās Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas drošības līmeni.

“Pamata pārbūves darbi bija saistīti ar teritorijas pārbūvi. Tika pārbūvēts kravas automašīnu stāvlaukums, zem nojumēm tika paplašināts joslu skaits, kas ir nepieciešams lielākas caurlaidības nodrošināšanai, ” teic VNĪ vecākais attīstības projektu vadītājs Aleksejs Šaforostovs. Tāpat tika atjaunots jumta segums administratīvajās ēkās, piebūvēts jauns autobusu pasažieru bagāžas kontroles terminālis. Uzstādīti elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi.

Jaunajās telpās tiek nodrošināts mikroklimats – siltās grīdas, kā arī citas jaunākās tendences, ieskaitot arī piekļuves kontroli ar kartiņām gan robežsargiem, gan muitniekiem, tādejādi norobežojot un kontrolējot telpu lietošanu.

Otrajā stāvā iekārtotas telpas dienestiem. Tajās atradīsies ģērbtuves, kā arī konferenču zāle.

Robežšķērsotājiem izveidoti arī četri jauni kontroles paviljoni. Vecie tika demontēti, bet uzstādīti jaunie, kas turklāt būs paplašināti. Tagad gan muitnieki, gan robežsargi atradīsies vienotās telpās, kas samazinās korupciju.

“Tas ir domāts, lai ievērotu vienota loga principu. Dokumentus padod robežsargiem, bet tie savukārt pēc pārbaudes nodod blakus esošiem muitniekiem. Pēc datu ievadīšanas dokumenti tiek atdoti atpakaļ. Robežšķērsotājiem nebūs jāstaigā apkārt, ” stāsta Jānis Meikšāns, VID Silenes muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs.

Pēc VNĪ pārstāvja teiktā, iepriekšējā rekonstrukcija tika veikta pirms 20 gadiem, un tehnoloģijas jau bija novecojušas, kas arī bija saistīts ar RKP darbības traucējumiem. Tagad līdzīgas situācijas tiks samazinātas līdz minimumam: ”Tika atjaunota arī tīklu infrastruktūra – ievilkti optiskie kabeļi, atjaunota ūdens un lietus kanalizācija. Elektrības tīklu darbība tagad būs nodrošināta arī avāriju gadījumos.”

RŠV “Silene” modernizāciju veica personu apvienība “BA”, izmaksas 2,4 miljoni eiro.

Darbi tika uzsākti 2020. gada septembrī un jau drīzumā visi objekti tiks nodoti lietošanā VID, Muitas pārvaldei un Robežsardzei.  

Latvijas un Eiropas Savienības drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. Kopumā VNĪ vadībā īstenoto RŠV modernizācijā tiek ieguldīti aptuveni 72,9 miljoni eiro. Pēc plānoto darbu pabeigšanas, līdz 2023. gada beigām, robežkontroles punktos strādājošajiem būs nodrošināti ērti un mūsdienīgi darba apstākļi, uzlabota robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamā infrastruktūra, padarot robežu šķērsošanu efektīvāku un ātrāku.

VNĪ īsteno vairākus RŠV modernizācijas projektus. Tuvākā mēneša laikā tiks pabeigti arī RŠV “Terehova” 1. modernizācijas posma darbi. Savukārt RŠV “Grebņeva” ir pabeigti projektēšanas darbi un tuvākajā laikā tiks uzsākta paviljonu būvniecība.

Panākumi svarbumbu celšanā