Rēzeknes vēstniecības GORS apmeklējums programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Izglītība

2022.gada 21. oktobrī projekta «Skolas soma» ietvaros Laucesas pamatskolas 1.- 6.klases skolēni kopā ar klases audzinātājam Tatjanu Domuļevu un Tatjanu Bojarunecu devas uz Rēzeknes koncertzāli GORU  un noskatījās animācijas filmu «Zelta zirgs» .

Animācijas filmas sižeta pamatā ir Raiņa luga «Zelta zirgs» par Antiņu, kurš no stikla kalna noceļ septiņus gadus tur dusošo princesi Saulcerīti. Melna māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, vairo skumjas un krāj asaras no visiem, kas raud par neveiksmēm, nelaimēm un aizgājējiem. Tās motīvi: cīņa starp labo un ļauno, drosmes un mīlestības spēks ir universāli, tāpēc arī tiem, kas Raiņa lugu nav lasījuši, filma bija aizraujoša un saprotama.

Pēc animācijas filmas noskatīšanas skolēniem bija iespēja doties organizētā ekskursijā, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas. Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, mēģinājumu zāle, horeogrāfijas zāle, tāpat bija iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētajās.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju noskatīties filmu “Zelta zirgs” un paceļot pa Latgali!

Tatjana Domuļeva

Invalīdu biedrības “Ildra” dalībnieki izrāda savas kolekcijas