Projekts “Viltus spogulis” Erasmus+ programmas ietvaros

AKTUĀLI

No 5. līdz 15. oktobrim 42 jauniešiem no Itālijas, Ungārijas, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas un Latvijas bija iespēja piedalīties ERASMUS + programmas jauniešu apmaiņas projektā Viltus spogulis (Fake mirror), kas norisinājās Itālijas dienvidu pilsētā Torre del Greco, Vezuva vulkāna pakājē.

Desmit dienu laikā jaunieši piedalījās neformālajās aktivitātēs, kas gan attīstīja multimediālās prasmes un radošo redzējumu fotogrāfijā, gan paši veidoja video stāstus. Viena no aktivitātēm bija “Dzīvās grāmatas”, kuras laikā jaunieši iepazinās un iedvesmojās ar veiksmīgām piecām personībām no Itālijas dienvidiem, kā piemēram, bērnu grāmatu veikala īpašnieci, vēsturnieku, psihologu, kas strādā ar jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem, brīvprātīgā darba jauniešu asociācijas vadītāju. Jaunieši arī apmeklēja Neapoli un vienu no tās trūcīgākajiem rajoniem, kur pateicoties brīvprātīgo darbībai šobrīd atrodas daudzfunkcionāls centrs, kas īsteno sabiedrības integrācijas kultūras funkcijas, piedāvājot apmeklētājiem angļu valodas nodarbības, teātra terapiju (arī jaunieši piedalījās teātra terapijā un improvizācijā), bibliotēku un dažādus kultūras pasākumus. Ēku komplekss arī ir īpašs, vēsturiskajā ēkā 19.gs sākumā bija klosteris, bet 20. gs  ieslodzījuma vieta, personām ir garīga rakstura traucējumi, tādēļ arī pati ēka ir piedzīvojusi funkciju pārvērtības.

Projekta vadošais partneris YMCA Parthenope ONLUS (Itālija) uzsver: “Mēs vēlējamies izveidot projektu, kas sniegtu iespējas visiem jauniešiem radoši izpausties internetvidē un veidot savus stāstus un izmantot tehnoloģijas, lai spētu kontaktēties visās valodās.” Daugavpils novada Kultūras pārvalde jau otro gadu sadarbojas ar YMCA Parthenope ONLUS organizāciju un līdzdarbojas jauniešu apmaiņā. Viennozīmīgi šāda tipa neformālajās apmācībās jaunieši iegūst daudz jaunu prasmju: gan kā atrast kopīgu valodu ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan ar citu nacionalitāšu pārstāvjiem, gan kā strādāt internacionālā komandā un radoši risināt dažās sarežģītības uzdevumus. Projekta noslēgumā jaunieši saņēma Eiropas sertifikātus Youthpass, kas apliecina apgūtās prasmes, kas noderēs ikdienā, nākotnes profesijas vai turpmākas karjeras izvēlē.

Olga, projekta dalībniece atzīst: “Šī bija mana pirmā pieredze Erasmus+ programmā, pieteicos tāpēc, ka vienmēr esmu gatava jauniem izaicinājumiem. Tā bija unikāla iespēja iepazīties ar tik dažādiem jauniešiem, apgūt lietderīgas lietas, un pilnveidot angļu valodas zināšanas, kuras man noderēs ikdienā nākotnē, protams esmu ieguvusi daudz jaunu draugu, un uz dzīvi tagad raudzīšos ar plašāku skatījumu.”

Evelīna, projekta dalībniece atzīst : “Vislielākais gandarījums projekta noslēgumā ir sajūta, ka esi ieguvusi jaunus draugus un ir mazliet skumji šķirties no cilvēkiem ar kuriem esi saticies nejaušības pēc un iespējams nekad nesatiksies. Bet varbūt tā ir iespēja un izaicinājums šo cilvēkus redzēt atkal.”

Galvenie projekta mērķi tika sasniegti: motivēt jauniešus izmantot tehniskās ierīces un to sniegtās iespējas. Foto, video un simbolisms veido mākslu, kas ir universāla valoda, kuru var saprast ikviens.

Paveikto  projekta laikā var apskatīties  Facebook grupā  un drīzumā Youtube kanālā ar norādi Fake-Mirror-Erasmus-Youth-Exchange

Projekts tapis ar “Erasmus+: Jaunatne darbībā” finansiālo atbalstu.

Aicinām arī turpmāk izmantot iespēju un doties jauniešu apmaiņā, pieteikties jaunumiem jelena.zukova@dnkp.lv

Fotogalerija: foto J.Žukova un Bea Benikovska

Sagatavoja:  Jeļena Žukova, Daugavpils novada kultūras pārvaldes projektu vadītāja

Valentīnas Zeiles darbu izstāde “Pateicība Radītājam...”