Patriotisma stunda “Brīvības saule pār Nīcgali mirdz”

AKTUĀLI

Pirms 100 gadiem 1019. gada 11. novembrī pie Nīcgales notika sīvas cīņas par Latvijas brīvību. 13. Tukuma kājnieku pulka strēlnieki: Alberts Gerbhards,  Hamilkārs Felkerzāms, Teodors Audrings, Nikolajs Rihters (apšaudīja bruņuvilcienu) par varonību kaujā pie Nīcgales stacijas tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni. Par varonību brīvības cīņās pie Nīcgales augsto apbalvojumu vēl apbalvoti 3. Jelgavas kājnieku pulka strēlnieki: Juris Ozoliņš – apturēja bruņu vilcienu pie Nīcgales, Ernests Lācis un Vilis Kakstāns-Kalnāre.

Lai zinātu un godātu savus brīvības cīņu varoņus, par tradīciju kļuvusi Nīcgales bibliotēkā organizēt patriotisma stundu Lāčplēša dienā.

Bērnudārza audzēkņi gatavojoties pasākumam, koši un rūpīgi izkrāsoja brīvības un prieka vilcienu 3 metru garumā, kas visus aizved uz laimīgo nākotni.

Patriotisma stundas dalībnieki apskatīja, un katrs savās rociņās paturēja, Pētera Apiņa lielo grāmatu “Latvijai 100”, ko bibliotēkai valsts simtgadē dāvināja SIA Laflora.

Bērni deklamēja un dziedāja dziesmas par Tēvzemi un visi kopā veidoja kolāžu “Brīvības saule pār Latviju mirdz”.

Informāciju sagatavoja Ruta Bogdanova,
Nīcgales Tautas bibliotēkas vadītāja

Lāčplēša dienas atceres pasākums Kalupē