Pabeigta Daugavas ielas pārbūve Kraujas ciemā

AKTUĀLI

Pabeigta Daugavas ielas pārbūve Naujenes pagasta Kraujas ciemā. Šajā ciemā dzīvo apmēram 900 iedzīvotāji, un Daugavas iela šķērso ciema lielāko daļu. Ielas posms pretī trim daudzdzīvokļu trīsstāvu mājām pirms pārbūves atradās ļoti sliktā stāvoklī. Gājēju ietves bija bez apmalēm, bedrainas, ar izspiedušos armatūru, kas apdraudēja pārvietošanos pa tām. Ielu braucamās daļas melnais segums vietām neeksistēja, bija izveidojušās dziļas bedres, kurās pēc lietus pastāvīgi uzkrājās ūdens. Gan transporta, gan gājēju pārvietošanās pa to bija nedroša.

Daugavas ielas posma pārbūve bija iekļauta Daugavpils novada attīstības programmas Investīciju plānā. Tās tehniskais projekts tika uzrakstīts 2015. gadā, savukārt šogad aktualizēts un īstenots.

Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne stāsta, ka projektam, kas izstrādāts jau pāris gadus atpakaļ, šogad novada domes deputāti deva savu atbalstu: “Esam ļoti priecīgi, vienīgi gribētos, lai tikpat skaisti tagad būtu visā ciemā. Šobrīd esam izremontējuši šo 220 metrus garo ielas posmu, blakus atrodas arī rekonstruētais valsts ceļš. Ļoti paveicās, ka abi šie ceļi tika sakārtoti vienlaicīgi. Pateicoties pārmaiņām, ciems izskatās pavisam citāds”.

Būvdarbus veica SIA "DM Buvex", kuriem šis bija pirmais objekts Daugavpils novadā. Ar viņu veikumu Ināra Miglāne ir apmierināta. Darbi veicās ātri, un ielas posms rekonstruēts vien četru mēnešu laikā. Kopējās projekta izmaksas sastādīja 98 000 eiro.

Kā bilst pārvaldes vadītāja, vietējo māju iedzīvotāji sākotnēji bija izteikuši vairākus priekšlikumus, kā, viņuprāt, jāveic šī posma atjaunošana. Darbi veikti, balstoties uz projektēto un sasniegtie rezultāti ir teicami. “Ielas platums ir daudz lielāks nekā iepriekš, izveidotas mašīnu stāvvietas, kuru līdz šim nebija. Tagad ielas braucamā daļa ir 3,5 metrus plata, savukārt stāvvietai izbūvēti vairāk kā 4 metri. Arī mājas galā ierīkota automašīnu stāvvieta”, tā I. Miglāne.

Naujenes pagasts ir lielākais novadā pēc iedzīvotāju skaita. Vietējie iedzīvotāji ir gandarīti par rezultātiem, taču arī citos pagasta ciemos ceļu un ielu remontus gaida ar lielu nepacietību. Kraujas ciema iedzīvotāja Lidija Vihrova atzīst, ka pirms rekonstrukcijas asfalta segums bija bedrains un izsists, taču tagad – līdzens. “Tagad viss ir labi, staigājam un neklūpam. Paldies pagastam par darbu. Izbūvētas ļoti ērtas ietves gājējiem, pa ceļu var piebraukt gan autobraucēji, gan velosipēdisti. Stāvvietas ļoti labi noder dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir mašīna vai pat divas”, tā Lidijas kundze.

Arī sētniecei Valentīnai Arhipovai ir ko teikt, jo renovētā iela tagad no rudens lapām tiek atbrīvota ātri un bez problēmām. “Tagad ir pavisam cita lieta! Nav vairs tās bedres, no kurām bija problemātiski iztīrīt lapas un sniegu. Viss jaunais jau vienmēr ir labi. Tagad gan staigāt te patīkami, gan sakopt – ceļš ir līdzens. Mēs dzīvojam kā Parīzē! Arī apkārtējie ceļi ir sakārtoti un skaisti. Pie mums Kraujā ir tīrāk kā pilsētā! Ja visus ceļus Kraujā tā sakārtotu, mēs būtu ārkārtīgi pateicīgi”, savu redzējumu pauž Valentīna.

Vasaras periodā būvniecības darbi izpildīti arī uz autoceļa Stropi, Krauja posmā no ciema sākuma līdz krustojumam ar valsts galveno autoceļu Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robeža. Būvdarbus veica ceļu būves firma SIA “Binders”.

Novada volejbola komandai debijas spēlē pārliecinoša uzvara