Pabeigta apvedceļa posma un Sventes tilta rekonstrukcija

AKTUĀLI

2019.gada ceļu būvniecības sezona noslēgusies. Šogad vērienīgi pārbūves darbi norisinājās uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei (0,06.-8,30. km). Šajā posmā tika izbūvēts ar reciklēto asfaltu pastiprināts šķembu pamats, kā arī tam tika pievienots cements. Vēlāk tika ieklātas trīs asfalta kārtas. Sventē tika izbūvēts rotācijas aplis. Būvdarbus veica SIA Binders. Būvdarbu līgumcena ir nedaudz virs astoņiem miljoniem eiro (ar PVN), ko sedza valsts budžets. Darbi tika pabeigti š.g. oktobra beigās.

Savukārt augustā uz Daugavpils apvedceļa pabeigti arī tilta pār Daugavu (Sventes tilta) atjaunošanas darbi. Šim tiltam tika pilnībā nomainīta brauktuve. Metāla kopņu konstrukcijas tika attīrītas no rūsas un vēlāk arī nokrāsotas, papildus ieklāja jaunu hidroizolāciju un izbūvēja gājēju ietves. Ja tilta braucamās daļas remonts ir noslēdzies, tad atjaunošanas darbu laikā par apbraucamo ceļu izmantoto dzelzceļa tiltu vēl turpinās sakārtot tā iepriekšējā stāvoklī.
Tilta garums ir 312,8 m un krāsojamā platība vien ir 12 275 m². Kopš uzbūvēšanas 1967. gadā tiltam ir bijis atjaunots vien asfalta segums. Būvdarbus veica SIA Rīgas tilti, to līgumcena ir 1,38 miljoni eiro (ar PVN). Objekts tika finansēts no valsts budžeta.

Avots un foto: Latvijas Valsts ceļi

 

Ciemos aicina Salaveča ciemats SniegaVilla