Olimpiskā diena Špoģu vidusskolā

Izglītība

Aktīvs dzīvesveids ir lielisks palīgs, lai stiprinātu savu imunitāti un iegūtu pozitīvas emocijas.  Iedrošinot skolas izglītojamos fiziskām aktivitātēm, arī šogad Špoģu vidusskolā norisinājās Olimpiskais mēnesis, kas sākās ar 21.martu un noslēdzās 21.aprīlī ar  Olimpisko stundu un  kopēju Vislatvijas rīta vingrojumu kompleksu. Šī gada Olimpiskā mēneša sauklis "Soli pa solim# sportiņā” aicināja sportot kopā gan lielus, gan mazus.

Olimpiskajā dienā skolēniem bija iespēja tiešsaistē piedalīties Olimpiskajā stundā, dzirdēt Olimpiešu pieredzes stāstus, uzzināt par Olimpisko kustību un piedalīties viktorīnā un laimēt balvas!

2023. gada 21. aprīlī tika atklāta "Olimpiskā diena 2023". Skanot Olimpiskajai himnai, Olimpiskā karoga pacelšana šogad tika uzticēta 12.a klases skolniecei Adrianai Kandu, kas par sasniegumiem sportā 2022. gadā Augšdaugavas novadā ir nominācijas “Novada Gada sportiste” ieguvēja.

Olimpiskās dienas ietvaros, skolēniem un skolotājiem bija iespēja izpildīt Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu, ko klātesošajiem demonstrēja vidusskolas aktīvākās vingrotājas.

Uz aicinājumu "Soli pa solim #sportiņā" atsaucās arī paši mazākie - pirmskolas grupiņu izglītojamie un skolotāji, kopā izvingrinot kājas un rokas kopā ar treneriem Dinars Zāģers un Monta Lībeka, kā arī iemīļotajām Tutas lapsiņām! "Sportiņa dziesmas" gaisotnē, mazie sportisti mācījās stiprināt fiziskās iemaņas un iepazīt sportu jautrā veidā. Olimpiskā mēneša ietvaros pirmskolas izglītojamie piedalījās arī zīmējumu konkursā aktivitātēs “Es soli pa solim #sportiņā”.

Nedēļas garumā 9. - 12. klašu skolēniem  “Olimpiskajos starpbrīžos” norisinājās pludmales volejbola sacensības. Uzvaru izcīnīja 11.a klases skolēni.

Dienas noslēgumā norisinājās jautrās draudzības stafetes, kur katrs varēja parādīt savas spējas veiklību, izdomu, ātrumu, izturību. Stafetes norisinājās pa klašu grupām:
1.- 4.klašu grupā, 5.- 6.klašu grupā, 7.- 8.klašu grupā.

Paldies, visiem, kuri aktīvi iesaistījās Olimpiskās dienas aktivitātēs! Esam aktīvi, sportiski un laimīgi!

Špoģu vidusskolas skolotāja Inese Ļedovskaja

Olimpiskā diena Naujenes pamatskolā