Novada vieglatlēti pārstāv Latviju

AKTUĀLI

Tuvojas noslēgumam vieglatlētikas sacensību vasaras sezona un priecē, ka Latvijas masveidīgākajā sporta veidā, augstākā līmeņa sacensībās ļoti pamanāmi ir arī Daugavpils novada sportisti.

Pēc labiem startiem Latvijas jaunatnes čempionātos vairāki novada vieglatlēti tika iekļauti Latvijas izlases sastāvā startiem starptautiskās sacensībās. Augstvērtīgākais notikums bija naujenietes Olgas Ignatjevas izpildītais normatīvs trīssoļlēkšanā startam Eiropas čempionātā U-18 vecuma grupā. Novadā līdz šim neviens vieglatlēts to nebija iespējis. Eiropas čempionātā, kurš notika Ungārijā, Olgai gan pieredzes trūkuma dēļ neizdevās parādīt savu labāko rezultātu, šoreiz “tikai” 24. vieta (rez.11,89m, labākais no Latvijas trīssoļlēcējām), tomēr brauciens deva lielu stimulu turpmākajam darbam un noteikti mēs no Olgas vēl sagaidīsim lieliskus startus un panākumus.

2.-3.augustā Latvijas vieglatlētu U18 vecuma grupas izlase startēja Baltijas valstu sacensībās, kuras notika Viru (Igaunija). Arī šoreiz izlase neiztika bez treneru Janas un Dmitrija Hadakovu audzēkņiem - trīssolī startēja jau pieminētā Olga Ignatjeva un izcīnīja otro vietu (rez.11.77m), zaudējot Igaunijas pārstāvei, kalupietis Mareks Meženiks 3000m skrējienā izcīnīja trešo vietu (rez.9:34.53), bet medumietis Ēriks Gusevs bija piektais trīssoļlēkšanā ar rezultātu 13.65m.

  Jūlija beigās notika Latvijas čempionāts pieaugušajiem un U-23 vecuma grupai. Medumiete Kristīne Jevsejeva kļuva par čempioni U-23 vecuma grupā 3000m skrējienā ar kavēkļiem (rez.12:04.95), un bija otrā 5000m distancē (rez.20:34.91). Sportisti trenē Sergejs Petrakovs.

Informāciju sagatavojis:
Jānis Skrinda,
Novada sporta skolas direktors 

Demenes pagasta svētki aizvadīti ar moto "Būsim kopā roku rokā"