Novada dienu ekskursiju programma

AKTUĀLI

Daugavpils novadā sestdien, 2018.gada 15.septembrī notiks divas izzinošas un veselību stiprinošas ekskursijas uz Maļinovas un Dubnas pagastu un uz Višķu pagastu.

Ekskursiju gaitā plānota viesošanās pie vietējiem amatniekiem, zemniekiem, dievnamu apskate, vēsturisku vietu apmeklējums, veselību stiprinoša aktivitāte – nūjošanas prasmes apguve ar treneri, kā arī pusdienas. Grupas pavadīs gidi. Reģistrācija un rīta kafija no plkst.8.30 pie Daugavpils novada domes ēkas Rīgas ielā 2, izbraukšana plkst. 9.00, atgriešanās – plkst. 17.00.

Brauciena laikā uz Maļinovas un Dubnas pagastu plānota nūjošanas prasmes apguve ar treneri un pastaiga pa Maļinovas centru, kur ir labiekārtotas atpūtas vietas, sporta laukumi, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības laukums. Pēc tam plānota ekskursija Maļinovas Svētā pravieša Elijas pareizticīgo baznīcā un pusdienas brīvā dabā. Tālāk ceļš vedīs uz Rubenišķu vecticībnieku kopienas lūgšanu namu un Raiņa vecāku māju piemiņas vietu Vasiļovā. Dubnas pagastā maršruts vedīs no Varšaveņas jeb Dubnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas uz zemnieku saimniecību “Jāņukalns”, kura specializējas lopkopībā un graudkopībā.  Pēc tam būs iespēja apmeklēt Aščuku vecticībnieku kopienas lūgšanu namu. Ekskursijas noslēgumā Dubnas pagasta Kultūras namā būs muzikāls sveiciens un cienasts.

Višķu pagasta apskate sāksies ar izzinošu pastaigu Molu muižas parkā un Borovkas pilskalna apmeklējumu, kur notiks nūjošanas prasmes apguve ar treneri. Leģendas un stāstus par pilskalnu atklās Jānis Kudiņš. Pēc pusdienām atpūtas bāzē “Vīrogna” plānota Višķu Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcas apskate un gida stāstījums. Ekskursija noslēgsies ar Višķu amatnieku ciema apmeklējumu.

Līdzdalības maksa ir 10 EUR no personas. Pieteikšanās ekskursijām notiek tikai divas dienas – ceturtdien, 6. septembrī un  piektdien, 7.septembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00, zvanot uz Daugavpils un Daugavpils novada Tūrisma informācijas centra tālruni +371 65422818. Vietu skaits ir ierobežots – uz Maļinovas un Dubnas pagastu 40 vietas, uz Višķu pagastu 48 vietas.

PROGRAMMA

Ekskursija uz Maļinovas un Dubnas pagastu

 • 08.30 Pulcēšanās pie Daugavpils novada domes Rīgas ielā 2, reģistrācija, kafijas pauze
 • 09.00 Izbraukšana
 • Maļinovas centrā nūjošanas prasmes apguve ar treneri, sportiska pastaiga, “Valtra” tehnikas laukums, atpūtas un sporta laukumi
 • Ekskursija Maļinovas Svētā pravieša Elijas pareizticīgo baznīcā
 • Pusdienas brīvā dabā
 • Rubenišķu vecticībnieku kopienas lūgšanu nams
 • Raiņa vecāku bijušo māju vieta Vasiļovā
 • Varšaveņa – Dubnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca
 • Z/s “Jāņukalns” – lopkopība, graudkopība
 • Aščuku vecticībnieku kopienas lūgšanu nams
 • Dubnas pagasta Kultūras nams, ražas izstāde, muzikāls sveiciens
 • Cienasts
 • Ap plkst. 17.00 atgriešanās Daugavpilī, Rīgas ielā 2

Ekskursija uz Višķu pagastu

 • 08.30 Pulcēšanās pie Daugavpils novada domes Rīgas ielā 2, reģistrācija, kafijas pauze
 • 09.00 Izbraukšana
 • Molu muižas parka apskate
 • Borovkas pilskalna stāsti
 • Nūjošanas prasmes apguve ar treneri
 • Pusdienas atpūtas bāzē “Vīrogna”
 • Ekskursija Višķu Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā
 • Višķu amatnieku ciems
 • Ap plkst. 17.00 atgriešanās Daugavpilī, Rīgas ielā 2
SIA "Meliors Krauja" direktors Antons Soms saņēma Būvindustrijas lielās balvas Atzinības rakstu