Notika starptautiskais mūzikas un mākslas konkurss “Skani, tēvu zeme!” Ilūkstē

AKTUĀLI

Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā notika I Starptautiskais (VII) Sēlijas, Latgales un Aukštaitijas vēsturisko zemju mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss “Skani, tēvu zeme!”.

Augšdaugavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne sveica konkursa dalībniekus: “Man ir liels prieks pirmo reizi būt šajā konkursā! Tas ir lieliski, ka mazā Ilūkstes pilsēta prot pulcēt tik lielus novadus, novadus ar ļoti spilgtu kultūrvēsturisko pamatu - Latgali, Sēliju un Aukštaitiju. Es domāju, ka jūs kā jaunā paaudze vēl neizjūtat to brīnišķīgo, ļoti seno kultūras mantojumu, arī folkloras un dziedāšanas mantojumu, kas stāv aiz jums, bet es domāju, ka ar savām smalkajām, jaunajām balsīm jūs to apliecināsiet un stiprināsiet sava novada spēku, un kultūru. Lai labi skan!”

Konkursa norise tika iedalīta divās daļās – 19. oktobrī, mūzikas sadaļā, notika dziedātāju konkurss un Ilonas Bageles meistarklase, dalībnieku apbalvošana, savukārt, 24. oktobrī, mākslas sadaļas ietvaros, notika konkursam pieteikto darbu izstādes atklāšana, apbalvošanas pasākums, radošās darbnīcas un izglītojoša lekcija par etnogrāfijas rakstiem Baibas Vaivares vadībā. Kopumā konkursā piedalījās 114 mākslinieki un 26 mūziķi.

Augšdaugavas novadu pārstāvēja 67 mūzikas un mākslas skolu audzēkņi, kuri guva panākumus konkursā.

Mākslas sadaļā I grupā 38 audzēkņu konkurencē Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Angelīna Formanicka ieguva 3. vietu, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Aļesja Koteloviča ieguva 2. vietu, un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Pēteris Račkauskis un Marika Zīle, kā arī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Sofija Čamāne ieguva 1. vietu.

II grupā, kurā piedalījās 51 mākslinieks, 2. vietu ieguva Estere Kaško - Naujenes mūzikas un mākslas skolas audzēkne, bet 1. vietu ieguva Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Tīna Bekiša.

III grupā Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Monta Pupiņa ieguva 3. vietu. Šajā grupā piedalījās 24 mākslinieki.

Paldies mūsu novada mākslas pedagogiem Ilonai Linartei-Ružai, Luibov Kosytsia, Vitai Kāpostiņai-Tučei, Jūlijai Juļei, Nataļjai Krjukovai, Žannai Vērdiņai, Ērikam Valpēteram par jauno mākslinieku sagatavošanu konkursam! Audzēkņu darbus vērtēja žūrijas pārstāvji Dace Abricka, Zane Melāne un Baiba Priedīte.

Mūsu novada audzēkņi guva panākumus arī konkursa mūzikas sadaļā. Žūrijas komisija, kurā piedalījās kordiriģente Ieva Lazdāne, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele un vokālā pedagoģe Eugēnija Dakša, atzinīgi novērtēja konkursa dalībniekus.

I grupā 2. vietu ieguva Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Kristiāna Linarde, Luīze Šķirmante, Linda Viktorija Fjodorova, Kristiāns Martinsons.

II grupā 2. vietu ieguva Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Adelīna Žagariņa, bet 1. vietu ieguva Špoģu Mūzikas un mākslas skolas jaunā dziedātāja Karīna Keiša un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Magdalēna Čamāne un Tabita Čamāne.

Paldies mūzikas pedagogiem Dainai Paukštei, Ingai Aškeļaņecai, Daigai Martinsonei un Dianai Kļavinskai par audzēkņu sagatavošanu!

Konkurss tapis sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldību un Sēlijas kultūras programmas finansējumu.

Apsveicam konkursa “Skani, tēvu zeme!” dalībniekus, pedagogus un laureātus!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Piesaki ideju konkursā un saņem “Tīri.Labi. Diena bez iepirkšanās” grantu