Notika Daugavpils novada čempionāts rudens krosā

AKTUĀLI

1.oktobrī notika Daugavpils novada čempionāts rudens krosā. Šogad tas tika organizēts Jaunsventes muižas parkā. Atklāšanas parādē pie Sventes muižas krosa dalībniekus uzrunāja Daugavpils novada domes deputāts Aleksandrs Sibircevs un sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins. Pēc parādes bērni un pieaugušie devās iepazīties ar trasi.

Sacensības notika 4 disciplīnās: 500m, 800m, 1000m un 2000m. 500m distancē 2006. – 2007. gadā dzimušajiem zēniem un meitenēm 1. vietu ieguva Ņikita  Prohovskis no Naujenes pamatskolas un Jeļizaveta  Treiko no Salienas vidusskolas. 500m distancē 2008. gadā dzimušajiem un jaunākiem zēniem un meitenēm 1. vietu ieguva Aleksandrs  Nazarovs no Kalupes pamatskolas un Evelīna Rubiķe no Špoģu vidusskolas. 800m distancē 2004. – 2005. gadā dzimušajām meitenēm 1. vietu izcīnīja Jūlija  Laskina no Kalupes pamatskolas. 1000m distancē 2003. gadā dzimušajām meitenēm, kā arī sievietēm 1. vietu ieguva Kristīne Jevsejeva, kura ir Daugavpils novada Sporta skolas audzēkne. 1000m distancē 2004. – 2005. gadā dzimušajiem zēniem 1. vietu izcīnīja Valērijs  Ļahovskis no  Zemgales vidusskolas. 2000m distancē 2003. gadā dzimušajiem zēniem, kā arī vīriešiem 1. vietu ieguva Mareks Meženiks. Medaļas un kausus sportistiem pasniedza Daugavpils novada domes Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins.

Skolu neoficiālajā kopvērtējumā pēc iegūto medaļu skaita Kalupes pamatskolai ir 4 medaļas, Špoģu vidusskolai ir 6 medaļas, Naujenes pamatskolai ir 3 medaļas, Laucesas pamatskolai - 2 medaļas, savukārt Sventes, Zemgales, Salienas un Vaboles vidusskolai  ir 2 medaļas un 1 medaļa ir Biķernieku pamatskolai.

Kopvērtējumā starp pagastiem pirmo reizi 1. vietu izcīnīja Višķu pagasts. 2. vietā ir Sventes pagastam, 3. vietā Vaboles pagastam, 4. vietā Kalupes pagastam, 5. vietā Tabores pagastam un Laucesas pagasts ir 6. vietā.

Speciālu apbalvojumu saņēma arī sacensību galvenais tiesnesis Jānis Petrovskis. Pēc krosa viņš pastāstīja, ka diena bija ideāli piemērota sacensībām, kā arī īpašu prieku sagādā tas, ka pirmo reizi rudens kross notika Sventes parkā. “Protams, ir grūti fiksēt rekordus, jo katru gadu trases atšķiras, piemēram, šī trase ir pietiekoši sarežģīta, lai arī turpmāk krosu varētu organizēt šeit. Tā, Silenē labākie skrējēji 500m distanci mēroja 1 minūtē un 15 sekundēs, bet šeit - 1 minūtē un 50 sekundēs. Es uzskatu, ka uzvarēja tie bērni un pieaugušie, kuri regulāri trenējas un grib sasniegt labus rezultātus. Šoreiz viņi bija stiprākie!”

Tiesnesis atzīst, ka agrāk krosā bija smagākas un garākas distances. “Pēdējos 10 gados mēs atslābinājāmies. Kādreiz pat nebija 500m distances, jo vienmēr skrējām garākus posmus." Tika minēts par to, ka, iespējams, 2021. gadā sporta sacensības notiks nevis starp vispārizglītojošām skolām, bet tikai starp sporta skolām. “Ir grūti paredzēt, kas būs pēc dažiem gadiem, bet mēs cerēsim uz labāko.”

Novēlam sportistiem neapstāties pie iegūtajiem rezultātiem!

FOTOGALERIJA

Par informatīvo izdevumu "Daugavpils Novada Vēstis"