Noritēja integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās” Latgales reģionālā kārta

AKTUĀLI

Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” noritēja integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās” Latgales reģionālā kārta, kurā žūrija labākos muzikālos un deju priekšnesumus izvirzīja Lielkoncertam Rīgā. Fonds “Nāc līdzās” organizētie koncerti sniedz iespēju bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, kā arī bāreņiem un sociāli nelabvēlīgās vides bērniem apliecināt savus talantus mākslinieciskajā jaunradē.

“Fonds “Nāc līdzās” Latvijā darbojas jau vairāk kā 22 gadus un zīmīgi ir tas, ka fonds apvieno visus reģionus vienuviet. Šie bērni un jaunieši pierāda, ka sirds ir tā, kas mūs visus vieno. Fonds šos bērnus un jauniešus vieno kopīgā mērķī – padarīt Latviju gaišāku un skaistāku ar bērnu skaņām, ko viņi spēj parādīt arī uz skatuves. Zīmīgi, ka fonds darbojas ne tikai reģionos, bet katru gadu mēs tiekamies kādā Latvijas koncertzālē vai teātrī, kur muzicējam ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem, tādā veidā bērniem sniedzot iespēju satikt savus elkus,” skaidro fonda brīvprātīgais koordinators Gatis Valainis.

Sarūpētos priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Fonda “Nāc līdzās” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga, Latvijas Nacionālās Operas soliste Ilona Bagele, Kultūras centra “Vārpa” direktore Inta Uškāne un Daugavpils pilsētas BJC “Jaunība” direktores vietniece Inta Jackeviča.

Latgales reģionālajā atlasē ar priekšnesumiem uzstājās uzstājās Daugavpils novada teātra studija Mode – H, Medumu, Aleksandrovas un Maltas internātpamatskolas, Daugavpils logopēdiskā internātpamatskola - attīstības centrs, Daugavpils pilsētas 2. speciālā pirmsskolas izglītības iestāde un SAC “Mēmele”.

“Šim koncertam mēs gatavojāmies ļoti ilgi. Mūsu priekšnesuma “Mēs mīlam savu Latviju” ideja radās, iedvesmojoties no tā, ka šogad Imants Ziedonis atzīmētu savu 85 gadu jubileju un arī Latvija svin savu simtgadi. Tāpat tuvojas lielā talka, kurā mēs sakopsim savu valsti,” pastāstīja Medumu internātpamatskolas latviešu valodas skolotāja Tatjana Bobiļeva.

Bērnu vizuālās mākslas talantus varēja aplūkot arī izstādē “Es puķe Latvijas dārzā”, kurā īpaši kupli pārstāvēti bija Medumu internātpamatskola, ļaujot aplūkot gan individuālos, gan kolektīvos darbus, kuros iesaistījās teju visa skola jeb 60 audzēkņi. “Bērniem, īpaši ar garīgās attīstības traucējumiem, ir ļoti svarīgi, lai viņus novērtētu un uzslavētu. Viņiem ir ļoti svarīgi ieraudzīt, cik viņi ir skaisti un kādas ir viņu spējas, jo tas veicina viņu attīstību,” turpina T.Bobiļeva.

Noslēgumā visi konkursanti saņēma Pateicības rakstus un piemiņas balvas. Ceļazīmi uz Rīgas koncertu 5. aprīlī VEF Kultūras pilī ieguva Daugavpils pilsētas 2. speciālās PII audzēkņi, Aleksandrovas int.psk. deju grupa, Daugavpils logopēdiskās int.psk.- attīstības centra ansamblis un deju grupa, kā arī Maltas int.psk. orķestris. Rīgas Lielkoncerta laureātiem būs arī iespēja uzstāties Ziemassvētku Labdarības akcijas “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” koncertā ar Latvijas labākajiem māksliniekiem.

FOTOGALERIJA

Meklējam brīvprātīgos Jaunatnes salidojumam