Norisinājās Netradicionālās modes skates konkurss

AKTUĀLI

Šī gada aprīlī, Špoģu Mūzikas un mākslas skolā notika kārtējais Netradicionālās modes skates konkurss. Konkursa rīkošanas formāts bija kā izaicinājums konkursa organizatoriem, jo pirmo reizi modes skate notika tiešsaistes formātā - tērpu video prezentāciju veidā. Konkursa dalībniekiem bija jāiesniedz tērpu kolekcijas demonstrējuma video materiāli par tēmu “KOSMOSS. PLANĒTAS. VISUMS.” Tas ļāva konkursā piedalīties bērniem no tālāku reģionu skolām - Bauskas, Jaunpiebalgas, Madonas, Pilsrundāles, Rankas, Vecpiebalgas, Vecumniekiem, Ventspils, Gulbenes u.c.

29. aprīlī konkursa noslēguma pasākumā, piedaloties konkursa pārstāvjiem no skolām un žūrijai, tika atzīmēts, ka šāda mēroga pasākumam tomēr jābūt klātienē, lai nepazūd tērpu kolekciju demonstrējumu spilgtums, modes snieguma radošā atmosfēra, konkursa dalībnieku pārdzīvojumi un emocijas. Tērpu kolekciju demonstrējumi uz skatuves ļauj objektīvāk novērtēt to izpildes kvalitāti, pielietojamos materiālus un dalībnieku māksliniecisko sniegumu kolekcijas prezentāciju.

Liels paldies bērniem par radošajiem darbiem un drosmi, veidojot un prezentējot tērpu kolekcijas!

Konkursa dalībnieki tika vērtēti divās vecuma grupās: 7-12 un 13-16 gadu kategorijās.

Tērpus vērtēja pieci žūrijas locekļi: Sandra Poplavska – Daugavpils pilsētas pašvaldības galvenā māksliniece, gleznotāja, keramiķe, fotogrāfe, Aivars Bulis – PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola" pedagogs, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas studiju virziena "Māksla" lektors, Baiba Priedīte – Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mācību projektu vadītāja, trikotāžas apģērbu modelētāja, māksliniece, gleznotāja, Maija Šuļga - māksliniece, mākslas pedagogs, Sarmīte Bogdanoviča - PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola" fotomākslas pedagogs.

1. vietu jaunākajā grupā ieguva kolekcija “SVEŠIE” no Naujenes Mūzikas un mākslas skolas.

Tērpu kolekcijai par iedvesmas avotu tika ņemtas kosmiskas būtnes, kas dzīvo uz planētas "zudusī - nezināmā" un atrodas 1000000000 gaismas gadu attālumā. Viņus nodod savādais izskats, dīvainā uzvedība, saldi - metāliskā smarža un baltās līnijas uz sejas. SVEŠO ķermenis pārklāts ar spīdīgu vielu, no kura karājas dažāda izmēra antenas un vadi. Viņi ir ieradušies uz planētas zemes baudīt un radīt mākslu. 

2. vietu jaunākajā grupā ieguva kolekcija ”CAUR TEVI PASAULE ELPO” no Špoģu Mūzikas un mākslas skolas.

Kolekcijā skolēni vēlējās parādīt, kas tas, ko tu atstāj aiz sevis uz planētas zemes, to arī elpo pasaule. Pandēmija, piesārņojums, slimības ir saistītas ar vides problēmām, ko izraisa cilvēks. Tas attiecas arī uz klimata krīzi, kas ir viens no lielākajiem veselības  apdraudējumiem ne tikai cilvēcei, bet arī pasaulei.

3. vietu ieguva kolekcija ‘’KOSMISKAIS KONTRABANDISTS UN POLICISTS’’ no Naujenes Mūzikas un mākslas skolas.

Meitene - kontrabandists uz planētas atrod reta robota paliekas, kuras grib nogādāt kolekcionāram. Bet viņai pa pēdām dzenas starpgalaktiskais policists, kurš grib arestēt abus, gan kontrabandisti, gan kolekcionāru.

1. vietu vecākajā grupā ieguva Jāņa Simsona Madonas mākslas skola ar galvas rotu kolekciju “GALAXIAS”. Video prezentācija bija ļoti gaumīgi pasniegta, izceļot galvas rotu smalkumu un mirdzumu.

2. vietā vecākajā grupā ierindojās Vecpiebalgas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības programma “Vizuāli plastiskā māksla” ar kolekciju “MĒNESS ATSPULGĀ”, kur kopskats ieturēts ahromātiskā krāsu gammā, kas komplektam dot vienotu sajūtu.

Bet 3. vietu vecākajā grupā ieguva Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola ar kolekciju “ SPACE COLOR”. Video bija ļoti veiksmīgi uzfilmēts tērpu tapšanas rezultāts, kā arī paši tērpi ir eleganti un ieturēts labs toņu salikums.  

Paldies konkursantiem par vēlmi darboties dažādos mākslas žanros un izpausmēs!

Pateicamies dalībniekiem, tērpu veidotājiem un pasākuma atbalstītājiem! Būsim priecīgi tikties klātienē kārtējā Netradicionālās modes skatē - konkursā nākamgad!

Aicinām piedalīties Foto konkursā “Mani pavasara mirkļi!”