Norisinājās apmācības speciālistiem darbā ar jaunatni

Jaunatnei

8. un 9.novembrī Ventspils tehnikumā norisinājās apmācības visu Latvijas pašvaldību attīstības plānotājiem un speciālistiem darbā ar jaunatni “#DariJaudīgi!”. Augšdaugavas novadu pārstāvēja 3 jaunatnes lietu speciālisti - Laura Grigorjeva, Zane Ozola un Vlads Streļcovs.

Apmācības tika veltītas pašvaldību autonomās funkcijas “Darbs ar jaunatni” pilnveidošanai. To laikā tika papildinātas zināšanas un praktiskā pieeja par līdzdalību, deleģējumiem, jauniešu iesaistes iespējām lēmumu pieņemšanā, komunikācijas kanālu izmantošanu saziņā ar jauniešiem un daudz ko citu. Kā arī bija iespēja arī klātienē apskatīt un uzklausīt labās prakses piemērus, kur pašvaldība ar jauniešiem kopā veic lielus darbus. Par saviem praktiskajiem piemēriem darbā ar jaunatni dalījās Madonas, Dienvidkurzemes un Saldus novadu pārstāvji.

Grupās domājām un piedāvājam idejas metodēm un aktivitātēm, kā sasniegt un iesaistīt dažādas jauniešu mērķgrupas.

Radoši darbojamies kopā ar Ievu Johannson, neformālās izglītības eksperti un Henric Johansson, komunikācijas ekspertu, par komunikāciju un atgriezeniskās saites gūšanu no jauniešiem.

Dienas noslēgumā bija iespēja iepazīties ar Zinātnes centru “Vizium" un Ventspils Digitāla centra darbu, tai skaitā ar jauniešiem.

Augšdaugavas novadā noslēdzies skolēnu radošo darbu konkurss “Mazs bij’ tēva novadiņis, bet diženi turējās”