Augšdaugavas novadā noslēdzies skolēnu radošo darbu konkurss “Mazs bij’ tēva novadiņis, bet diženi turējās”

AKTUĀLI

Mūsu valsts vēsture sniedzas tālā pagātnē. Latviju raksturo krāšņa un bagātīga kultūras dzīve. Rūpīgi koptas tradīcijas, apvienotas ar vēlmi traukties pēc jauniem un vēl nebijušiem mākslas piedzīvojumiem. Latviju dēvē par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē. Plaši meži, krāšņi līdzenumi un gleznainas piekrastes ir mūsu bagātības. Latvijas daba apbur ikvienu. Vieta, kurā katrs mēs dzīvojam, ir īpaša un katram mums mīļa ar savu stāstu, vēsturi, dabu, cilvēkiem. Sagaidot Latvijas 105. dzimšanas dienu, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un skolu jaunatne tika aicināta ieskatīties ne vien vēsturiskos notikumos, bet arī pamanīt skaisto sev apkārt ikdienā, aizdomāties par to, cik un ar ko katram sava mazā Latvija ir dižena un mīļa, to izpaužot radošo darbu konkursā “Mazs bij’ tēva novadiņis, bet diženi turējās”.

Konkursa dalībnieki, izmantojot dažādus radošos izteiksmes līdzekļus, izteica savas sajūtas, pārdomas, faktus par savas dzimtās puses, novada un valsts vēsturi un mūsdienām.

No Augšdaugavas novada septiņpadsmit izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 114 darbi dažādās izpildījuma tehnikās četrās vecuma grupās: pirmsskolas (22 darbi), sākumskolas (39 darbi), pamatskolas (44 darbi) un vidusskolas (9 darbi).  Tika iesniegti gan zīmējumi, gan kolāžas, gan dzejoļi, gan arī intervijas ar pagastā vai novadā zināmiem cilvēkiem. Katrā no darbiem jūtama patiesa mīlestība un cieņa pret savu dzimto vietu, novadu un mūsu valsti – Latviju.

Konkursa rīkotāji pateicas visiem dalībniekiem par ieguldīto rūpīgo darbu un skolotājiem par padomu un atbalstu.

Novembra mēnesī gribas vēlēt: lai ikdienā gaismas daudz, lai prieka daudz, lai mīlestības nepietrūkst, lai katrs atsevišķi un visi kopā esam stipri savā ģimenē, savā novadā, savā Latvijā!

Piedāvājam iepazīt radošo darbu konkursa “Mazs bij’ tēva novadiņis, bet diženi turējās” stāstus virtuāli.

Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Inese Zuģicka

Saeima atbalstīja nekustamā īpašuma nodošanu industriālā parka izveidei Līksnas pagastā