No augusta izmaiņas vairākos reģionālajos autobusu maršrutos Augšdaugavas novadā

AKTUĀLI

No šī gada 1. augusta reģionālās nozīmes autobusu maršrutiem Daugavpils–Krištupi, Rīga–Ilūkste–Daugavpils, Daugavpils–Sborka, Daugavpils–Pastarati būs izmaiņas kustības grafikos, oficiālo pieturu sarakstos vai nosaukumos. Aicinām pasažierus sekot līdz izmaiņām www.atd.lv, www.1188.lv, kā arī pārvadātāja informatīvajos kanālos.

Saistībā ar kravas automašīnu sastrēgumiem uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, kas apgrūtina autobusu apgriešanos, kā arī izvērtējot pasažieru plūsmas, reģionālās nozīmes maršrutam nr. 5325 Daugavpils–Krištupi tiek saīsināts garums un mainīts nosaukums uz Daugavpils–Silene. Turpmāk darba dienās (izņemot svētku dienas) autobuss no rīta reisā plkst. 08.00 no Daugavpils kursēs tikai līdz Silenei, bet atpakaļ no Silenes izbrauks plkst. 08.45.

Atsaucoties pasažieru ierosinājumam, reģionālās nozīmes maršruta nr. 7493 Rīga–Ilūkste–Daugavpils kustības grafikā no augusta tiek iekļauta pietura Druvas (atrodas Viesītes novada Rites pagastā). Pasažieri to varēs izmantot reisos, kas piektdienās un svētdienās plkst. 17.15 izbrauc no Rīgas starptautiskās autoostas (pieturā – plkst. 19.28) un plkst. 10.30 izbrauc no Daugavpils autoostas (pieturā – plkst. 12.07). Tādējādi novadā dzīvojošie iedzīvotāji, studenti un Rīgā strādājošie, var ērtāk nokļūt mājās darba dienas beigās vai nedēļas nogalē doties uz darbu galvaspilsētā.

Lai Daugavpils un tās apkārtnes iedzīvotājiem vieglāk būtu pārsēsies uz vilcienu Daugavpils–Rīga, tiek pielāgoti vairāku reģionālās nozīmes maršruta nr. 6187 Daugavpils–Sborka reisu kustības grafiki. Dienas vidus reiss katru dienu no Daugavpils autoostas tiks uzsākts piecas minūtes agrāk – plkst. 11.25 (iepriekš - plkst. 11.30), savukārt no Sborkas autobuss izbrauks desmit minūtes agrāk - plkst. 12.15 (iepriekš plkst. 12.25) un arī reisi būs katru dienu.

Minētajā maršrutā nedaudz būs mainīta trīs reisu braukšanas shēma Tabores ciema teritorijā – reisiem no Daugavpils plkst. 07.30 un plkst. 17.35 (kursē pirmdien-ceturtdien un sestdien), kā arī plkst. 15.40 (kursē katru dienu). Tas pats attiecas uz reisiem no Sborkas - plkst. 08.20, plkst. 18.25 (kursē pirmdien-ceturtdien un sestdien), kā arī plkst. 16.30. Autobuss reisā, kas plkst. 06.55 no pirmdienas līdz piektdienai brauc no Tabores uz Daugavpili, arī ir mainīta braukšanas shēma Tabores ciemā. Turpmāk autobusi no pieturas Tabores ciems brauks uz priekšu pa Oktobra ielu līdz krustojumam ar Ozolu ielu, pagriezīsies pa kreisi līdz autoceļam V673 Daugavpils–Elerne–Lielborne un tad turpinās ceļu pa ierasto maršrutu.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus paņemt biļeti par katru savu braucienu reģionālajā sabiedriskajā transportā, jo statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot direkcijas kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621 (automātiskais atbildētājs).

Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus minētajos maršrutos nodrošina SIA “Daugavpils autobusu parks”. Izmaiņas Autotransporta direkcija saskaņojusi ar Zemgales plānošanas reģionu.

Avots: Autotransporta direkcija

Līksnā strauji attīstās jauns metālapstrādes uzņēmums