Naujenes pamatskolas skolēni Preiļos iepazīst metāla pasauli

Izglītība

Š.g. maijā projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Naujenes pamatskolas 8. un 9. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Zinaīdu PAULIŅU un Ingu ČALENKO devās uz Preiļiem - uz Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galeriju. 

Galerija pieder Aleksandra un Alīnas Nesterjuku ģimenei. Nesterjuku ģimene ir izveidojusi un apvienojusi motociklus un mākslu. Mūsu skolas skolēni iepazinās ar autortehnikas mākslinieku Aleksandru Nesterjuku. Viņš ir ne tikai NESTER CUSTOM moto and metal art gallery līdzīpašnieks, bet arī galvenais visu ideju ģenerētājs. Aleksandrs bija arī mūsu gids un meistarklases vadītājs.

Vispirms viņš pastāstīja par savu profesionālās attīstības ceļu. Tad skolēni apskatīja galeriju. Galerija ir divstāvu ēka, kurā gan viss interjers, gan eksterjers ir viens liels mākslas darbs. Katra detaļa, katra skulptūra ir oriģināla. Tas viss tiek veidots no vecām, sen jau nokalpojušām mašīnu, motociklu, šujmašīnu, benzīnzāģu detaļām. Muzejā audzēkņi varēja arī aplūkot Aleksandra pirmo pašbūvēto personalizēto motociklu. Mūsu skolēni uzdeva daudz jautājumu Aleksandram, bija liela interese visu apskatīt un izpētīt.

 Skolēni darbojās arī  meistarklasē, izveidojot apdruku uz plāksnes mājas interjeram. Meistarklases laikā viņi  grieza, plēsa, līmēja, līdzināja, vēlreiz grieza, plēsa, līmēja, mērīja un tad tikai krāsoja. Pēc mirkļa mūsu audzēkņi ieraudzīja savus mākslas darbus, par kuriem visiem bija prieks un liels gandarījums par paveikto.

Lietderīgi pavadīto laiku skolēni noslēdza ar Preiļu pils un parka apmeklējumu. Viņi izstaigāja taciņas 13 hektāru plašajā teritorijā, apskatīja dīķus un kanālus, strūklakas un estrādi, uzzināja par Borhu dzimtu. Bija jauki pavadīts laiks, kā arī saulains un drošs mājupceļš ar šoferi Valēriju.

Paldies gribam teikt programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apceļot, ieraudzīt un izjust Latgales bagātības, par iespēju redzēt, cik talantīgi ir cilvēki tepat mums blakus, tepat mūsu Latvijā.

Pēdējā zvana svētki izskanējuši, bet ar to vēl nekas nav beidzies, jo 9. klases skolēnus vēl gaida zināšanu pārbaudījumi – valsts eksāmeni, un tikai tad katrs dosies pretim savam sapnim, savai izvēlei.

Vēlam mūsu 9. klases skolēniem eksāmenu laikā uzmirdzēt no jauna, visu patieso saglabāt sirdī un atmiņā! Durvis nu ir atvērtas. Ejiet, bet izejiet ar godu pa tām! Lai katram līdzās – savs sargeņģelis, savs sapņu pārdevējs un – labs ceļavējš!

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatsk. 9.kl. audzinātāja

Mācību ekskursija uz Augšdaugavas novada Vaboles pagastu