Naujenes pagastā notiek projekta „Uzlabosim savu ikdienu” realizācija

AKTUĀLI

Naujenes bērnu interešu klubā iekštelpas ieguvušas jaunu mākslas darbu, kas tapa, darbojoties komandā. Šī gada 14. septembrī šeit notika graffiti meistarklase ar mākslinieku Maksimu Puzanu un 15 talantīgu un radošu Naujenes jauniešu komandu. Šāda veida pasākums nav urbānais vandālisms, bet gan iespēja izteikties. Pasākuma laikā jaunieši iemācījās strādāt ar aerosola krāsām, pielietot dažādu graffiti tehniku un darboties komandā. Rezultatā tapa mākslas darbs, kas ataino mazu daļu no lielās Latvijas dabas. Mākslinieks vēl papildinās darbu, un jau no oktobra sākuma visi interesanti to varēs apskatīt Naujenes bērnu un jauniešu centra iekštelpās. Biedrība „DAVAI”  DAUGAVPILS - VIDE ATVĒRTA IKVIENAM  kopā ar jauniešiem vēlas darbā paradīt “Ko nozīmē būt atbildīgam dabas priekšā.” Graffiti sastāv no daudziem dažādiem dzīvniekiem: vardes, tauriņi, putni, gliemeži, zīdītāji, bez kuriem Latvijas daudzveidība nav iedomājama. Darbu veidoja dažādi jaunieši, tādējādi parādot, ka kopīgā ceļā mēs varam saglabāt to, kas mums ir apkārt, TU esi atbildīgs par to, ko pieradini, par draugiem, par apkārtējo vidi un dabu.

Šovasar biedrība “DAVAI” kopā ar Naujenes jauniešiem realizēja pasākumu ciklu “Atbildīgs dzīvesveids”, kuru mērķis ir paradīt dabas trauslumu un dabas daudzveidības skaistumu, piedaloties gan vasaras nometnēs, gan nakts pārgājienā, kura laikā jaunieši tika iepazīstināti ar iespējām, ko var darīt ikdienā, lai taupītu resursus, tamborējot paklājus no T-krekliem un dāvājot tos dzīvnieku patversmei, apskatīt nakts kukaiņus un ūdens dzīvniekus, un saprastu to nozīmību bioloģiskajā dudzveidībā.

Šāda veida pasākums tiek realizēts projekta „Uzlabosim savu ikdienu” ietvaros, sadarbojoties ar Daugavpils novada domi, Naujenes pagasta pārvaldi, Naujenes jaunatnes un sporta centru, Daugavpils Sikspārņu centru, Latgales zoodārzu un biedrību “DAVAI”.

Visu projekta „Mazais princis novadam” pasākumu mērķis ir, izmantojot radošās darbnīcas, paplašināt bērnu un jauniešu redzesloku par līdzdalības iespējām dabas saglabāšanā, kas ļautu jauniešiem atbildīgi izturēties pret dabas vērtībām ilgtspējā. Mūsu mērķis ir ieinteresēt jauniešus Zaļā dzīves stila piekopšanā ikdienā, minimāli iespaidojot pasauli apkārt, sākot ar ēdiena pagatavošanu, iepirkumu izvēli un brīvā laika pavadīšanu.

FOTOGALERIJA

Vairāk informācijas par projektu: tālr. 29888386 (Anita Franckeviča), 22494096 (Jeļena Žukova)  e-pasts: ngodavai@gmail.com

Novada kultūras centrā apskatāma izstāde “KOMUNIKĀCIJA IR ATSLĒGA”