Medumos norisinājās patriotiskākais skrējiens

AKTUĀLI

4. maijā Medumu pagasta iedzīvotāji un viesi kopīgi sanāca jau tradicionālajam skrējienam pa Medumu pagasta ielām “Lielais skrējiens 2018”, kas katru gadu ir veltīts Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.

Šogad dalībnieku skaits bija jo īpaši kupls. Reģistrācija notika 3 vecuma kategorijās 3 dažādiem skrējieniem - bērnu un lielajam skrējienam, kā arī ģimenu skrējienam. Kopumā reģistrēto dalībnieku skaits bija 42, no kura kuplu skaitu sastādīja ģimenes un Medumu pagasta viesi, Daugavpils skrējēju kopiena “Daugavpils Runners” (facebook.com/DaugavpilsRunners).

Paralēli notika arī reģistrācija jaunam ieviesumam skrējienā - konkursam par patriotiskākā skrējēja titulu pieaugušo un bērnu starpā. Tas tika organizēts ar mērķi veicināt dalībniekus izpaust patriotismu vizuālajā izskatā. Kaut arī tas bija jauninājums, daudzi dalībnieki ar interesi bija sagatavojušies šim konkursam - tajā piedalījās 12 dalībnieki, kuru starpā bija arī kuplas ģimenes. Un šogad, pēc visu dalībnieku izvērtēšanas, šajā konkursā uzvarēja Kurpnieku un Petkunu ģimene. Viņi savā īpašumā ieguva ļoti patriotiskas balvas, kuras sarūpēja Medumu pagasta pārvaldes un Latvijas simtgades birojs.

Vecākie patrioti šogad bija - Romans Saušs (85), Jurijs Koposovs (70) un Vladimirs Jermaļonoks (65) - viņiem tika pasniegtas goda medaļas un papildbalvas.

Vēlamies īpaši pateikties Daugavpils novada pašvaldībai, Medumu pagasta pārvaldei par sniegto finansējumu dotajam pasākumam, kā arī īpašu paldies sakām Latvijas simtgades birojam, kas dotajam pasākumam nodrošināja lielu skaitu papildbalvu ar Latvijas simtgades tematiku. Pateicoties tam, pasākuma noskaņojums izdevās īpaši jauks un svinīgs.

Galveno vietu ieguvēji saņēma medaļas, diplomus no Medumu pagasta pārvaldes, kā arī papildbalvas no Latvijas simtgades biroja. Arī pārējie dalībnieki saņēma veicinošās balvas no Medumu pagasta pārvaldes un Latvijas simtgades biroja.

Jaunākajā grupā (līdz 12 gadu vecumam) starp meitenēm medaļas izcīnīja Amanda Griķe (1. vieta), Olga Petkune (2. vieta) un Violeta Žusele (3. vieta). Šajā grupā uzvaras medaļas starp zēniem sadalīja Ņikita Birjakovs (1. vieta), Aleksejs Jagodka (2. vieta) un Mareks Dekterevs (3. vieta). Vidējā grupa (13-18 gadi) starp meitenēm ašākās bija Irēna Tumanovska (1. vieta), Albīna Gornovksa (2. vieta) un Violeta Žusele (3. vieta). Šajā grupā puišu konkurencē 1. vietu ieguva Vladislavs Suvorovs, 2. vietu - Eriks Gusevs un 3. - Denis Kurnevičs. Vecākajā grupa (19+) starp sievietēm ātrākās skrējējas bija Anastasija Smoļakova (1. vieta), Alise Griķe (2. vieta) un Veronika Maizīte (3. vieta). Šajā vecuma grupā starp vīriešiem zelta godalgu izcīnīja Jevgenijs Korotkovs, sudrabu - Vitālijs Žuselis, savukārt bronzu - Jānis Griķis.  Ģimenes grupā veiklākie un draudzīgākie skrējiena dalībnieki bija Griķu ģimene, kas kieguva 1. vietu, Maizīšu ģimene, kas godam nopelnīja sudraba godalgu un Turkeviču ģimene, kas nedaudz piekāpās saviem pretiniekiem, iegūstot bronzu.

Paldies visiem dalībniekiem. Tiekamie arī nākamgad!

FOTOGALERIJA Informāciju sagatavojusi:  Elizabete Poddubnova 

Atklātības un pretkorupcijas vasaras skola jauniešiem