Medumos ar koncertu viesosies Nacionālo bruņoto spēku orķestris

AKTUĀLI

Š.g. 12. oktobrī plkst.19.00 Medumu pagasta Tautas namā notiks Emīla Zilberta kamermūzikas cikla “No zobena Saule lēca” koncerts Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra Klasiskā kvarteta izpildījumā.

Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris sagatavojis savu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. Pēc orķestra pasūtījuma komponists Emīls Zilberts radījis kamermūzikas ciklu “No zobena Saule lēca” Klasiskajam kvartetam, sitaminstrumentālistam un sieviešu balsij.

Kamermūzikas cikla pamatā latviešu tautas dziesmu instrumentālās apdares un komponista oriģinālkompozīcijas par karavīra dzīves gaitu, sākot no dzimšanas, bērnības, līdz karā iešanai un nolemtajam liktenim. Muzikālais stāsts veidots 8 daļās - no senas pagātnes, izejot cauri tagadnei un noslēdzoties ar nākotnes redzējumu.

Klasiskā kvarteta sastāvā muzicē obojists Dmitrijs Maksimovs – kvarteta mākslinieciskais vadītājs, flautiste Laura Ezera, klarnetists Aleksandrs Maslovs, fagotists Intars Grīnbergs, sitaminstrumentālists Rinalds Jukna. Vokālās partijas koncertos izpildīs Zane Šmite.

Šāds neliels izpildītāju skaitliskais sastāvs koncertē mazākajās Valsts koncertzāles visattālākajās valsts pilsētās. Tā ir laba iespēja baudīt mākslu un mūziku klātienē tur, kur lielie profesionālie kolektīvi nevar atbraukt.

Koncerts būs dāvana klausītājiem, kurā ieeja visiem ir brīva.

No Daugavpils pilsētas centra tiks nodrošināts autobuss uz un no koncerta. Tālrunis pierakstam un uzziņām: 20429281 (Elizabete)

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotogrāfēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti ievietošanai dnd.lv, medumi.lv, facebook.com/medumuTN

Daugavpils novada delegācija piedalās starptautiskā forumā Lomžā