Matemātikas nedēļa Špoģu vidusskolas sākumskolā

Izglītība

No 21. marta līdz 25. martam Špoģu vidusskolas  sākumskolā norisinājās matemātikas nedēļa. Tās ietvaros savās zināšanās un prāta veiklībā sacentās ne tikai matemātikas olimpiādes dalībnieki, bet ikviens varēja iesaistīties dažādu uzdevumu veikšanā. Pat tad, ja skaitļu pasaule liekas sarežģīts un tikpat kā neuzveicams labirints, ikviens varēja dažādas ģeometriskās figūras griezt, līmēt un zīmēt, tādējādi radot fantastiskus mākslas darbus.

Matemātikas nedēļas katra diena bija piepildīta ar interesantām aktivitātēm. Pirmdien bērni pildīja anketas “Es un mana klase  skaitļos”. Otrdien no ģeometriskajā figūrām katra klase veidoja savu “Gudrības koku,” atspoguļojot tajā iegūtās zināšanas. Trešdien visi skolā ieradās apģērbā, kurā bija matemātikas elementi. Vizuālās mākslas stundās bērni “atdzīvināja” ciparus, pārvēršot tos par dažādiem tēliem. Nedēļas noslēgumā stiprākie matemātiķi parādīja savas zināšanas matemātikas olimpiādē. Godalgotās vietas tika noteiktas katrā klasē.

1. a klase:

1. vieta – Enija Naidjonova  

2. vieta – Katrīna Bule

3. vieta – Karīna Manturova

2. a klase:

1. vieta – Renāte Čekute

2. vieta – Haralds Jaudzems

3. vieta – Linards Zvingulis

3. a klase –

1. – 2.vieta – Dominika Nikolajeva, Armands Joksts

3. vieta – Markuss Miglāns

Svarīgākais ir modināt interesi un pierādīt ikvienam, ka matemātika ir aizraujošs piedzīvojums, zinātne, kas attīsta domāšanu, prasmi iedziļināties un, protams, arī radošumu. Bērni ar jautrību un aizrautību risināja atjautības uzdevumus, kuri sākumā šķita ļoti viegli. Bet sagaidot pareizo atbildi, lika daudzreiz teikt: “Ā! Pareizi, tas taču!" Paldies visiem skolēniem par aktivitāti un sākumskola skolotājiem par pasākuma organizāciju!

Špoģu vidusskolas skolotāja Marija Umbraško

No 12. aprīļa var pieteikties platību maksājumiem