Mājas bez pārvaldnieka tika nodotas “NPS” un “Ornaments” pārvaldībā

2023. gada beigās Augšdaugavas novada pašvaldība nodeva pilnvarojumu savām kapitālsabiedrībām (SIA “Naujenes pakalpojumu serviss” un SIA “Ornaments”) pārvaldīt un apsaimniekot gan pašvaldības valdījumā esošos dzīvojamās telpas, gan arī tās dzīvojamās mājas, kurās iemītnieki nav iecēluši pilnvaroto personu, lai noslēgtu pilnvarojumu pārvaldīšanas līgumu. “2023. gada aprīlī pašvaldība aicināja iedzīvotājus pašiem izvēlēties pārvaldnieku, vai noteikt, ka viņi paši pārvalda savas mājas, atbilstoši likumam,” skaidro Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe, piebilstot, ka daudzi izmantoja šo iespēju. Piemēram, Višķu ciemā viena no mājām, sapulces ietvaros, izvēlējās sev citu pārvaldnieku – pašvaldības aģentūru “Višķi”.

Izpilddirektors tāpat min, ka 2024. gada pašvaldības budžetā ir apturēta pašvaldības energoefektivitātes programma, jo šobrīd pieejamais Altum līdzfinansējums ir krietni ievērojamāks, nekā tas, ko varēja piedāvāt Augšdaugavas novada pašvaldība. Arī Altum izvirzītie mērķi energoefektivitātes projektiem ir kļuvuši piezemētāki. Gan SIA “Naujenes pakalpojumu serviss”, gan SIA “Ornaments” ir dots uzdevums informēt iedzīvotājus par Altum finansēšanas programmām.

Vairāk par nosacījumiem lasiet Altum mājaslapā:

Civilās aizsardzības komisijas mācībās “Pilskalns” izspēlē krīzes situāciju Daugavpils valstspilsētā un Augšdaugavas novadā