Maijs Augšdaugavas novadā solās būt ļoti aktīvs!

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” laipni aicina piedalīties vairākās aktivitātēs, kuras paredzētas jau maijā:

7.-8. maijs – EuroVelo 11 velo maršruta atklāšana.

Šajā pasākumā katrs interesents ir aicināts pievienoties brīnišķīgam velobraucienam Latgalē.

Velobrauciens notiks divu dienu garumā. Pirmās dienas posms: Krāslava–Aglona–Dagda (67km), otrās dienas posms: Dagda–Kaunata–Rēzekne (58km). Velo maršruta kopējais garums ir 125 km. Dalība pasākumā ir bezmaksas, atsevišķa samaksa paredzēta par ēdienreizēm un naktsmītni.

Pasākuma organizatori nodrošina dalībnieku un velosipēdu transportēšanu:

  • pirmās dienas rītā maršrutā – Rēzekne–Dagda–Krāslava (no Rēzeknes TIC plkst. 08.30);
  • pirmās dienas vakarā maršrutā – Dagda–Krāslava–Daugavpils–Rēzekne;
  • otrās dienas vakarā maršrutā – Dagda–Krāslava–Daugavpils–Rēzekne.

Starts 7. maijā paredzēts no Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra. Reģistrēšanās braucienam sākot no plkst. 09.00, bet brauciena sākums plkst. 10.00. Pirmās dienas finišs un otrās dienas starts ir pie Dagdas vidusskolas.

Reģistrācijas anketa: https://ej.uz/EV-11

15. maijā Dabas parkā “Daugavas loki” norisināsies ikgadējs vasaras piedzīvojums – Tūrisma triatlons.

Aicināti piedalīties visi aktīvā dzīvesveida un dabas mīļotāji. Tūrisma triatlons norisināsies Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, Slutišķu un Dileviču ciemu teritorijā. Triatlona trase būs ļoti ainaviska un tiks iedalīta trijos posmos – laivošana ar smailīti, riteņbraukšana un foto orientēšanas. Uzvarēs visatjautīgākie un vērīgākie pasākuma dalībnieki.

Tūrisma triatlonā aicinām piedalīties ģimenes, draugus, kolēģus un ikvienu, kuram patīk ceļot un iepazīt arvien jaunas, interesantas vietas. Visi tiek aicināti ļauties neaizmirstamam vasaras piedzīvojumam, bez vecuma ierobežojuma, jo dalībnieki netiek dalīti vecuma grupās, un var piedalīties ikviens, kas prot braukt ar velosipēdu un airēt smailīti.

Lūdzam pieteikt savu komandu, aizpildot ANKETU.

Pasākums tiek īstenots ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Pēc divu gadu pauzes 21. maijā norisināsies ilgi gaidīts Vislatvijas ūdens tūristu saiets – “Lielais Plosts 2022”.

Pasākumā “Lielais plosts” tiek piedāvāta lieliska iespēja aktīvi pavadīt brīvdienas, piedaloties aizraujošā laivu braucienā pa Daugavu. Brauciena laikā ikviens dalībnieks var aplūkot gan kultūrvēsturiskos, gan dabas objektus. Brauciena maršruts šoreiz ir Indrica – Lielbornes muiža.

Pasākums nav paredzēts kā sacensības, bet tā mērķis ir popularizēt ūdens tūrismu Latgalē un sekmēt iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, kā arī saliedēt iedzīvotājus un pavadīt brīvo laiku pozitīvā gaisotnē.

Pasākuma programma:

  • 8.45 – 9.30 – dalībnieku reģistrācija starta vietā
  • 10.00 – starts netālu no Indricas Romas katoļu baznīcas
  • Pēc aptuveni 14 km – pieturvieta “Akmeņainā pludmale”. Atpūta, nelielas uzkodas
  • Pēc aptuveni 2 km – draudzīga un saliedēta iepeldēšana Krāslavā
  • Pēc aptuveni 5 km – pieturvieta brīvdienu mājas “Skerškāni”. Atpūta, zorb bumbām. Latgales kulinārā mantojuma zupa
  • Pēc aptuveni 14 km – finišs “Lielbornes muižas” Daugavas krastā. Apbalvošana. Kopīga fotografēšanās. Darbosies foto stūrītis Lielbornes muižas teritorijā. Latgales kulinārā mantojuma uzkodas. Dalībnieku zaļumballe ar muzikālo apvienību “TERMOSS”.

Dalības maksa pasākumā ir 15,00 EUR no personas. Bērniem līdz 12 gadiem dalība ir par brīvu.

Dalības maksā iekļauts: glābēja un mediķa pakalpojumi, transports dalībnieku nogādāšanai uz starta vietu, piemiņas balva, ēdināšana pasākuma norises laikā, pasākuma fotografēšana un filmēšana, foto speciāli iekārtotā foto stūrītī, noslēguma pasākuma organizēšana. Pasteidzies, pēc 16. maija dalības maksa 20,00 EUR.

Pasākumu organizē Krāslavas novada pašvaldības tūrisma informācijas centrs, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”, sadarbībā ar sporta klubu “Beibuks”, brīvdienu māju “Skerškāni” un Lielbornes muižu.

Lai pieteiktos pasākumam, ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, kas atrodama mājaslapā www.laivunoma.lv, sadaļā “Kā pieteikties” vai jāaizpilda tā papīra formātā Krāslavas novada TIC (Pils iela 2, Krāslava) līdz 2022. gada 16. maijam.

Nepalaid garām lielisku iespēju atraktīvi pavadīt maija brīvdienas kopā ar mums!

Pasākums tiek īstenots ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Tautas muzikanti ieskandināja pavasari Vabolē