Līgo un Jāņus svinēja Salienā

Kultūra

Vieni no skaistākajiem vasaras svētkiem ir Jāņi, kad  ir visīsākā nakts un visgarākā diena, kad daba savā krāšņākajā plaukumā un kad „uzzied” lieli un mazi ugunskuri – svētībai, veiksmei un laimei.

23. jūnijā Salienas un Vecsalienas pagasti svinēja tradicionālos latviešu svētkus – Līgo un Jāņus. Pasākums noritēja  laukumā pie Salienas kultūras nama, kur sanāca vietējie iedzīvotāji ar savām ģimenēm, draugiem, radiem un ciemiņiem, lai ar dejām un dziesmām kopīgi svinētu Jāņu rīta sagaidīšanu pie ugunskura.

Pasākumā laikā visiem apmeklētājiem bija iespēja iepazīties vai atcerēties latviešu tautas Līgo svētku tradīcijas un ticējumus, degustēt Līgo tradicionālas uzkodas no vietējiem ražotājiem – sieru, speķi, medu, pacienāties svētku cienastā ar pīrādziņiem  un kvasu, piedalīties dažādos konkursos, apgūt krāšņu Līgo svētku vainagu pīšanas tradīcijas un izmēģināt savu veiksmi pie Laimes rata, kur visi saņēma patīkamas balvas. Tika godināti uz pasākumu atnākušie - Jāņa meitas un Jāņa dēli. Salienas un Vecsalienas pagasta jaunieši  pasākuma laikā piedāvāja kopīgi izdejot Līgo dančus. Pasākuma kulminācijā iededzinājām lielu Jāņuguni un kopā dejojām apkārt!

Liels paldies visiem, kas palīdzēja padarīt šos svētkus svinīgus, siltus, skaistus un burvības pilnus! Lai vasaras saulgriežu miers un krāšņums atver mūsu sirdis dabas mūžīgajam brīnumam!

Jūlija Keiviša, Vecsalienas muižas kultūras darba vadītāja

Vasaras saulgriežus svinēja arī Vecsalienā