Lielais plosts pulcēja kuplu dalībnieku skaitu

AKTUĀLI

Šā gada 10. jūnijā dabas parkā “Daugavas loki” pulcējās aktīva dzīvesveida piekritēji un ūdens tūrisma mīļotāji no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī dalībnieku komanda no Lietuvas, jo uz atkal satikšanos aicināja Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts”, kurš norisinās jau daudzus gadus pēc kārtas.

Vairāk kā 200 dalībnieku pulcējās Skērškānos, Krāslavas novadā un devās 21 kilometra braucienā pa Daugavu. Bija nosprausts cēls mērķis - palīdzēt senajiem latgaļu karavīriem pieveikt ienaidnieku, kurš izveidoja nocietinājumu Daugavas krastā. Katrs pasākuma dalībnieks tika svinīgi iesvētīts karavīra kārtā, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizstāvēt savu zemi un palīdzēt latgaļu karavīriem.

Vasarīgi un silti laikapstākļi šogad lutināja un brauciens izdevās patiešām patīkams.  Dalībnieku pirmā pieturvieta bija pie Lielbornes muižas, kur visi nedaudz iestiprinājās un vēroja bruņinieku cīņas. Katrs varēja izmēģināt sevi loka šaušanā. Protams, pretinieks tika pieveikts un pretinieku kuģis sadedzināts. Priecīgi par pelnīto uzvaru, visi devās ceļā uz Slutišķiem, kur norisinājās festivāls “Augšdaugava”. Festivāla ietvaros, pāri Daugavai tika pārstieps Lielais Augšdaugavas Musturdeķis, un Lielā plosta dalībniekiem bija tas gods vērot košo tiltu savām acīm.

Trīs komandas tika apbalvotas. Komanda “Krāslavas balles deju klubs” tika apbalvota nominācijā “Vislielākais kolektīvs”, “LivLAiv Līvāni” tika apbalvoti kā izdomas bagātākais kolektīvs, veidojot tērpus un rotājot savas laivas pēc vienota stila, savukārt, komanda “Saimes plostnieki” tika apbalvoti kā vissaliedētākais kolektīvs. Papildu balva tika pasniegta “Astrīdas sapņu komandai”.

Paldies visiem dalībniekiem un tiekamies nākamgad!

Foto: Kaspars Freimanis

Inna Bebre
Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”
tālr.: (+371) 654 76748 , 29431360
e-pasts: 
turisms@augsdaugavasnovads.lv
Facebook: Augšdaugavas novads.Travel
www.visitdaugavpils.lv
www.visku-estrade-stadions.lv
Instagram: Augšdaugava.Travel

Špoģu Mūzikas un mākslas skola uzsāk izglītojamo uzņemšanu 2023./2024. mācību gadam