Ļauties sapnim nekad nav par vēlu

AKTUĀLI

Naujenes Tautas bibliotēkā atklāta Ineses Minovas mākslas darbu personālizstāde “Ļauties sapnim”, kurā aplūkojami vairāk kā 20 eļļas tehnikā gleznoti darbi.

Māksliniece atklāja, ka šo nosaukumu izstādei izvēlējās tāpēc, ka viņa visu mūžu sapņojusi gleznot. “Man bija sapnis iestāties Mākslas akadēmijā, taču dzīve ieviesa savas korekcijas. Laikam tā tam bija jānotiek. Izvēlējos filoloģijas un pedagoģijas studijas Daugavpils Universitātē, ilgus gadus nostrādāju žurnālistikā. Dažreiz ņēmu rokās zīmuli un šo to uzskicēju, zīmēju portretus, tostarp savu vecāko meitu. Taču ķerties pie otām un gleznošanas neuzdrīkstējos,” stāsta māksliniece. Inese atzīst, ka visam acīmredzot ir savs laiks, arī viņas sapņa īstenošanai. Pirms pāris gadiem Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola” organizēja kursus pieaugušajiem, aicinot ikvienu izmēģināt sevi zīmēšanā un gleznošanā. Tas bijis stimuls beidzot kaut ko mēģināt un laba iespēja attīstīt sevi mākslā.

Kopš tā laika Inese burtiski “saslimusi” ar gleznošanu. Viņas mājoklī tagad allaž smaržo pēc eļļas krāsām un pastāvīgi top kāds darbiņš, galvenokārt ainavas un ziedi. Tā esot nodarbe, kas palīdz atslēgties no ikdienas problēmām un sakārtot savu iekšējo pasauli. Daži darbi jau uzdāvināti labiem draugiem par piemiņu. Inese atzīst, ka viņai patīk dāvāt citiem prieku, jo tad arī pašai savi darbi sniedz īstu gandarījumu. Arī izstādes laikā viens no darbiņiem tika dāvāts Naujenes Tautas bibliotēkai.

Uz izstādes atklāšanu atnāca daudz cilvēku – draugi, tuvinieki, paziņas un tie, kas interesējas par Ineses gleznām. Visi sveica mākslinieci un novēlēja viņai jaunus panākumus.

Naujenes pagasta vadītāja Ināra Miglāne īpaši uzsvēra, ka viņai ir īpašs prieks par to, ka māksliniece atrada sevi, ka viņa rāda to, kas priecē citus cilvēkus, iedvesmo citus un padara laimīgākus.

Izstādes apmeklētāji atzīmēja, ka tas bija ļoti radošs un skaists valsts svētku priekšvakars.

Komitejas sēde