Laucesas pamatskolas skolēni ceļo ar „Latvijas skolas somu”

Izglītība

Šī gada 27. un 29. septembrī Laucesas pamatskolas 5. – 9. klašu skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Rēzekni. Rēzekne ir pilsēta, ko sauc par Latgales sirdī.

Skolēni apmeklēja Latgales vēstniecību GORS, viņi apskatīja celtnes moderno arhitektūru un uzzināja par aktīvo koncertdzīvi.

Liels atklājums mūsu skolēniem bija iespēja izstaigāt ne tikai ēkas visus stāvus, bet arī redzēt, kā darbojas lielais kravas lifts.

Ekskursijas laikā tika iepazīta Lielā zāle ,,GORS”, Mazā zāle ,,Zīdaste”, Horeogrāfijas zāle, tāpat bija iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās.

Eskursijas noslēgumā skolēniem tika piedāvāta izstāde ,,BIKIBUKA”. Te varēja apskatīt bērnu mazās grāmatiņas, kur katra atvēlēta vienam dzejolim ar ilustrācijām. Mērķis ir rosināt bērnos interesi par latviešu dzeju.

Vienai skolēnu grupai bija piedāvāta spēlfilma ,,Māsas”. Tā ir ģimenes drāma par māsām, kuras auga bērnunamā. Otrai grupai - animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Tas ir vasaras piedzīvojumu stāsts par Rīgas priekšpilsētu.

Skolēni atzina, ka ekskursija bija izzinoša un aizraujoša.

Skolotāja Marija Petrovska

Ilūkstē viesosies cirks "Finlandis - Soliaris"