Laucesas pamatskolas skolēni ar „Latvijas skolas somu” ceļoja pa Koknesi

Izglītība

Š.g. 5.oktobrī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 4., 5., 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Koknesi. Ekskursijas sākumā mēs apmeklējām Likteņdārzu. Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Tas iecerēts bija kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņums. Tautas dārzu veido ābeļu aleja un bruģakmens ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, top sabiedriskā daudzfunkcionālā ēka, Virtuālā ekspozīcija un Lielais kalns. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu.

Lielu interesi skolēniem izraisīja Draugu aleja. Draugu alejā ieklātais bruģakmens ir ziedojums, kas veltīts kādam cilvēkam. Draugu aleja ir ceļš, kas ved uz Likteņdārza sirdi – amfiteātri. Draugu aleju ieskauj 77 ābeles, ar kuru stādīšanu 2008. gadā sākās Likteņdārza veidošana. Katra ābele ir veltījums kādam Latvijas cilvēkam, ģimenei vai dzimtai. Pēc tam mēs turpinājām pētīt mūsu vēsturi - Kokneses pilsdrupas. Kokneses pils bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā. Moku kamera atstāja spēcīgu iespaidu uz skolēniem. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja sarīkot burvīgu fotosesiju.

Skolotāja Tatjana Terentjeva

Lai samazinātu rēķinus par atkritumiem – tie ir jāšķiro!