Laucesas pamatskola ceļo kopā ar „Skolas somu”

Izglītība

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-5. klases skolēni devās ekskursijā uz Raiņa māju. Raiņa māja Berķenelē atrodas Kalkūnes pagastā, 8 km attālumā no Daugavpils. Šī vieta Latvijā pazīstama kā dzejnieka Jāņa Raiņa bērnības zeme. Ir saglabājušās pusmuižas saimniecības ēkas. Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar dzejnieka bērnību, ģimeni. Skolēni bija sadalīti divās grupās. Pirmā grupa ar programmas vadītāju devās uz amatu darbnīcu KLĒTS, kur meditācijas telpā klausījās dažādas skaņas un iejūtās 19.gs. lauku atmosfērā, dzīvē, kurā mita mazais Jānis Pliekšāns. Pēc tam pārrunāja dzirdēto un turpināja aplūkot klēti, uzzinot par senajiem amatiem, labi pazīstamajiem Jānim, bet piemirstajiem mūsdienās. Otrā grupa piedalījās improvizētā 19.gs. beigu mācību stundā un mācījās rakstīt ar tinti un spalvaskātu, pievēršot uzmanību vēstules žanram un vienlaikus uzzinot par unikālo Jāņa Pliekšāna saraksti ar ģimeni un vēlāk ar sievu Aspaziju. Bērni bija sajūsmā, jo ieguva ne tikai jaunas zināšanas, bet arī pozitīvas emocijas. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: valodas stundās, vēstures stundās, sociālo zinību stundās.

Paldies Raiņa mājas darbiniekiem par brīnišķīgu ekskursiju! Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šo jauko iespēju iepazīt mūsu Latvijas daudzveidību, kā arī jauki pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem un skolotājiem.

Skolotāja Jeļena Parfena

Andrejs Elksniņš: “Veterinārārsts ir drošs plecs un padomdevējs, uz kuru zemnieki var paļauties”