Latgales pārgājienu dienu ietvaros 11. jūnijā aicina doties uz Augšdaugavas novadu

AKTUĀLI

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt, šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā.

11. jūnijā, plkst. 10.00 visi interesenti tiek aicināti doties pārgājienā uz Augšdaugavas novadu posmā Zemgale – Medumi, kas aktīvo pārgājienu entuziastus aicinās 20 km garā piedzīvojumā.

Dalībnieki līdz plkst. 9.30 tiks sagaidīti stāvlaukumā pie Zemgales vidusskolas, Demene, Demenes pag., Augšdaugavas nov. (GPS: 55.715311, 26.469662), kur varēs atstāt savu auto.  Pēc reģistrācijas, instrukciju un ievadvārdu saņemšanas visi dosies ceļā un pārgājiena beigās ar autobusu tiks nogādāti atpakaļ uz starta vietu! Paredzamais starta laiks – 10.00. 

Pārgājiena laikā dosimies pa Pirmā pasaules kara mantojuma pēdām, kā arī atklāsim dabas parka Medumu ezeraine izcilos skatus, kas ir daļa no Natura 2000 Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidus un atrodas Augšdaugavas novada teritorijā.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Aicinām paķert līdzi ūdeni un kaut ko uzkožamu! Noslēgumā būs iespēja iegādāties siltas pusdienas, kā arī apmeklēt
Pirmā pasaules kara muzeju Medumos un Stikānu ģimenes senlietu privātkolekciju.

PIETEIKŠANĀS ANKETA

PĀRGĀJIENA MARŠRUTS

Pasākumu organizē Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot principu – ko atnesi, to aiznes! Lūdzam neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Informāciju sagatavoja:

Inna Bebre
Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”
tālr.: (+371) 654 76748 , 29431360
e-pasts: 
turisms@augsdaugavasnovads.lv
Facebook: Augšdaugavas novads.Travel
www.visitdaugavpils.lv
www.visku-estrade-stadions.lv
Instagram: Augšdaugava.Travel

Naujenes bibliotēka aicina uz izstādi "KK kubisms"