Latgales jaunieši! Aicinām pieteikties izzinošam pasākumam!

AKTUĀLI

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi 2022. gada 4. novembrī Daugavpilī Augšdaugavas novada kultūras centrā "Vārpa" (Dobeles ielā 30) no pl. 10.30 līdz 14.30 pasākumu cikla "Ar Eiropys tvierīni Latgolā" ietvaros Latgales reģiona jauniešiem rīko izzinošu pasākumu divās daļās: “Eiropa jaunietim” un “Prāta spēles”.

Pasākuma laikā jaunieši un citas ieinteresētās personas, kas darbojas jaunatnes jomā, varēs uzzināt par iespējām un iniciatīvām, ko jauniešiem, kuri dzīvo, mācās un strādā Eiropā, piedāvā tādas Eiropas Savienības programmas kā Eiropas Solidaritātes korpuss, Erasmus+, Eiropas Brīvprātīgais darbs u.c.

Šī pasākuma laikā interaktīvā veidā ar “Prāta spēles” starpniecību motivēsim dalībniekus uzzināt vairāk faktu par Eiropu. Ar spēles palīdzību ne vien izklaidēsim un informēsim dalībniekus, bet arī ļausim tiem iegūt un analizēt, izbaudīt komandas cīņas sparu un pārbaudīt savas zināšanas.

”Mēs, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, turpinām rūpēties par Latgales jaunatnes izaugsmes iespējām. Vēlamies popularizēt Eiropas Savienības piedāvātās iespējas Latgales jauniešiem un aktīvāk iesaistīt tos starptautisko jauniešu apmaiņu veidošanā un aicināt uz aktīvu līdzdarbošanos,” atzina biedrības koordinators Oskars Zuģickis.

Pasākuma programma

LaiksNoriseRunātājs
10:00 – 10:30Dalībnieku ierašanās. Reģistrācija 
10:30 – 10:45Pasākuma atklāšanaDienvidlatgales NVO atbalsta centra (DNVOAC) koordinators Oskars Zuģickis, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.
10:45- 12:15Informācija par Eiropas Savienības programmām: Eiropas Solidaritātes korpuss, Erasmus+, Eiropas Brīvprātīgais darbs u.c.Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ES programmu departamenta ES programmas "Erasmus+" nodaļas vadītāja Līva Jakovļeva
12:15Pusdienas 
13:00 – 14:30Izklaidējošas un izglītojošas erudīcijas komandu “PRĀTA SPĒLES”Uzņēmuma “PRĀTA SPĒLES” pārstāvis Edijs Začs.
14:30Uzvarētāju apbalvošana.
Pasākuma noslēgums
 

! Šī pasākuma, kas ir daļa no Eiropas Jaunatnes Gada iniciatīvām, uzvarētājkomanda (4 jaunieši un pedagogs) Latvijas pārstāvju delegācijas sastāvā dosies vizītē uz Briseli pie
Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes.

Kā pieteikties pasākumam?

Pasākumam līdz 3.11.22. var pieteikties: izglītības iestādes (ne vairāk kā divas komandas no vienas iestādes), jauniešu biedrības vai jauniešu grupas līdz 4 cilvēkiem komandā, aizpildot pieteikuma formu https://ej.uz/eiropajaunietim.

Kontaktinformācija: Oskars Zuģickis, DNVOAC koordinators, tālr.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lv.

Naujenes pamatskolas skolēni iepazina Latviju un Naujeni datu bāzē Letonika.lv