Lasīšanas stafete 2020 ir sākusies!

Pašvaldība

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi! Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

2015. gada vasarā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem “Lasīšanas stafetē” piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. “Lasīšanas stafetes” dalībnieki tiek vērtēti trijās vecuma grupās: 7–9 gadi, 10–13 gadi, 14–16 gadi. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem notiks arī dalībnieku vecāku konkurss.

Lai dalība stafetē būtu ērtāka un informācija pārredzamāka, šogad ir izveidota atsevišķa mājas lapa –  www.stafete.lv.

“Lasīšanas stafete 2020” norisinās no 9. jūnija līdz 9. augustam.

Kas jādara, lai piedalītos “Lasīšanas stafetē”? Katram dalībniekam jāreģistrējas mājas lapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Rūpīgi jāizlasa noteikumi. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad vēlamies īpašu uzmanību pievērst radošumam, tāpēc aicinām dalībniekus iejusties gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzus noteikumus meklējiet mājas lapā www.stafete.lv, sadaļā “noteikumi”.

Galvenā balva katrā vecuma grupā “Lasīšanas stafetē” ir lidojums gaisa balonā, tiks piešķirtas arī naudas balvas.

Pielikumā 2 video, kuros somu rakstnieks Mika Kerenens un latviešu rakstnieks Dzintars Tilaks aicina bērnus piedalīties Lasīšanas stafetē.

Igaunijā dzīvojošais somu rakstnieks Mika Kerenens aicina bērnus piedalīties konkursā skaidrā latviešu valodā :))

https://www.youtube.com/watch?v=BZftyfEOlQs&feature=emb_title

un rakstnieks Dzintars Tilaks arī aicina bērnus piedalīties Stafetē:

https://www.youtube.com/watch?v=_5iXJe5CWQc&feature=emb_title

Daugavpils novada dome rīko nekustamā īpašuma izsoli Ambeļu pagastā