Lāču pamatskolas skolēni  dodas meklēt Laimi

AKTUĀLI

Lāču pamatskolas 2.- 6. klases izglītojamie pēc ilga pārtraukuma devās iepazīt sava novada dabas un kultūrvēsturisko bagātību. Lāču pamatskolas izglītojamiem bija iespēja doties uz muzeju, kurā var sist traukus un iegūt laimes amuletu. Gatavojoties ekskursijai, bērni bija izbrīnīti, ka pēc laimes uz Indru brauc pat no tālām zemēm. Arī mūsu bērni nepalaida garām izdevību atrast laimi.

"Muzejā jūs izmēģināsiet dažādus laimes trenažierus, piemēram, sazāģēsiet baļķi, iesitīsiet ar āmuru naglu. Vai varēsiet izmēģināt, kā sievietes agrāk gludināja veļu, dāmas varēs pielaikot retro kleitas. Kad vīri fiziskā darbā iesvīst, ķermenī veidojas dabisks pretsāpju līdzeklis – laimes hormons endorfīns,” enerģiski un aizrautību stāsta “Laimes muzeja Indrā” vadītāja Ilona Kangizere.

Atpakaļceļā mūsu skolas autobuss nevarēja pabraukt garām Krāslavas nozīmīgākajam kultūrvēsturiskajam un arhitektūras piemineklim grāfu Plāteru pils kompleksam, kurā ietilpst 1791. gadā celtā kungu māja, saimniecības ēkas un baroka stila parks.

Izglītojamie, stāvot skatu platformā, nevarēja novaldīt izbrīnu, cik krāšņs un brīnumskaists skats paveras uz Krāslavu un tās apkaimi. Bērni ar sajūsmas pilnām acīm vēroja Daugavas līkumus, zaļus mežus un mājas. No ekskursijas izglītojamie atgriezās ar atziņu, ka laime katram ir sava. Laimi jāprot atrast pat sīkumos.

Bērni bija sajūsmināti ar dabas krāšņumu - tepat pie mums - netālu no mājām. Bērni apņēmās kopā ar ģimenēm apceļot Latvijas apslēptos dārgumus - skaistās vietas. Rudenī viņi noteikti padalīsies ar saviem atklājumiem ar draudzīgo skolas saimi.

Paldies skolas direktoram Andrim Meškovskim par atbalstu mācību ekskursijas īstenošanā!

Īpašs paldies direktora vietniecei Jeļenai Ovčiņņikovai par ekskursijas organizēšanu!

Lāču pamatskolas skolotāja Skaidrīte Kardele

Koncertlekcija “Daudz laimes, Latvija” Lāču pamatskolā