Lāču pamatskolas pirmklasnieki apciemo grāmatu valsti

Izglītība

“Kas ir bibliotēka?” “Kas ir bibliotekārs?“

Uz šiem un citiem jautājumiem meklēja un saņēma atbildes Lāču pamatskolas pirmklasnieki, dodoties kopā ar klases audzinātāju un skolas bibliotekāri uz Naujenes tautas bibliotēku. Skolēnus viesmīlīgi sagaidīja Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka.

Pirmklasnieki bija iepazīstināti ar Naujenes tautas bibliotēku, ar bibliotēku vēsturi, iepazinās ar vislielākajām un visskaistākajām pasaules bibliotēkām. Pirmklasnieki ar interesi klausījās bibliotekāres stāstījumu, atbildēja uz jautājumiem, kā arī labprāt dalījās ar savu pieredzi par bibliotēku un bibliotēkas darbību.

Bibliotekāre novadīja ekskursiju pa bibliotēku. Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar lasītavu, abonementu, bērnu nodaļu. Bibliotekāre pastāstīja bērniem, ka katrai grāmatai ir sava vieta grāmatu plauktā, kādā veidā tiek izvietotas grāmatas bibliotēkā. Bibliotekāre Jeļena Višņakova apkalpoja lasītāju, un bērni varēja novērot, kā notiek grāmatu nodošana un izsniegšana.

Ienākot bērnu nodaļas telpā, bērni bija izbrīnīti par to, ka vienā vietā ir tik daudz grāmatu, un bibliotekārs var viegli tās atrast un izsniegt lasītājiem. Bibliotekāre pastāstīja, ka bibliotēka var ne tikai lasīt grāmatas un ņemt tās mājās, bet arī apgūt jaunas prasmes, jautri un izzinoši pavadīt laiku, iegūt jaunus draugus.

Bibliotekāre Aiga iedvesmoja bērnus biežāk apmeklēt bibliotēku. Bērni atklāja, ka bibliotēka ir vieta, kur ar grāmatas palīdzību var ceļot, sapņot, piedzīvot jaunas emocijas kā arī komunicēt ar cilvēkiem un kļūt zinošākiem. Kā teica Addisons “Lasīšana prātam – tas pats, kas fiziski vingrinājumi ķermenim”

Lāču pamatskolas skolotāja J. Semjonova

Kādi dižkoki ir sastopami Augšdaugavas novadā?