Lāču pamatskolā svin Mātes dienu

Izglītība

Maijs ir brīnumskaists ziedēšanas laiks. Pļavas ietērpjas daudzkrāsainās kleitās, putnu dziesmas pavada mūs pastaigā, bet upes ūdens straujš tecējums, sveicina mūs savā ceļā. Šis laiks, ar savu skaistumu un apbrīnojamu gaisotni ir  piemērots vissvarīgākajiem svētkiem bērna dzīvē – Mātes dienai. Lāču pamatskolas bērni ar nepacietību un patīkamu uztraukumu gatavojās šai dienai, lai sarūpētu māmiņām vissirsnīgākos svētkus.

Svētku pēcpusdiena sākās ar bērnu čaklu un rūpīgu sagatavošanas procesu, balsis tika iedziedātas, kleitas tika sakārtotas un vārdi tika atkārtoti. Nesteidzoties māmiņas sāka pulcēties uz koncertu, izraisot bērnos saviļņojumu un atbildības sajūtas.

Koncerta sākumā izskanēja dziesma “Vienīgā” Lāču pamatskolas kora izpildījumā, nosakot koncerta sirsnīgo un mīlestības pilnu gaisotni. Turpinājumā māmiņām tika adresēti viskaistākie un siltākie vārdi. Bērni lasīja dzejoļus, dziedāja dziesmas, izraisot māmiņu lepnuma un pateicības smaidus. Koncerta beigās skatītājiem bija iespēja kļūt par teātra pirmizrādes dalībniekiem. 6. klases skolēni teātra mākslas skolotājas vadībā sagatavoja Annas Brigaderes lugas “Maija un Paija” fragmenta iestudējumu.

Svētku turpinājumā māmiņām un  bērniem bija iespēja darboties komandā, piedaloties staciju maratonā “Laimes zieds”. Komandām tika piedāvātas dažādi uzdevumi stacijās, kuru galvenais mērķis bija apvienojot bērna un mammas spēkus, mīlestību un atbalstot viens otru sasniegt rezultātu. Jautri un atraktīvi komandas izgāja visās stacijas – meklēja sava bērna rokrakstu, minēja mīklas, kopīgi izskaidroja vārda nozīmi un mēģināja saprasties bez vārdiem. Maratona beigās visām komandām izdevās savākt savu laimes ziedu.

Svētku pēcpusdiena noslēdzās ar  māmiņu sumināšanu, pateicību  pasniegšanu. Šī ceremonija pulcēja uz skatuves kuplu māmiņu pulku. Kopbilde svētku izskaņā bija piepildīta gandarījumu par paveiktu darbu kā arī  prieka pilnu kopābūšanu.

Lāču pamatskolas saime izsaka pateicību visām māmiņām, kuras atbalstīja šo pasākumu un cer, ka šie svētki sagādāja gan māmiņām, gan bērniem tikai pozitīvas emocijas.

Anastasija Lukašenoka

Māmiņdiena Naujenes pamatskolā