Lāčplēša diena Kalupē

AKTUĀLI

Katru gadu 11. novembrī, atceroties Rīgas atbrīvošanu, tiek svinēti tautas varoņspēka – Lāčplēša - svētki. Šogad kalupieši vienotā lāpu gājienā aicināja pievienoties tuvāko pagastu - Dubnas, Nīcgales, Vaboles - iedzīvotājus.

Emociju pārpilns bija brīdis, kad lāpu gājiena dalībnieki – pieaugušie  un bērni, jaunieši, Vaboles skauti un gaidas, Kalupes mazpulcēni - vienlaicīgi satikās krustcelēs pie autora Henrika Kivlenieka pieminekļa ,,Kalupiešiem -20 gadsimta cietušajiem un upuriem”, jo visa mūsu dzīve sastāv no lielākām un mazākām, nozīmīgākām un mazāk nozīmīgām krustcelēm. Mazās un maznozīmīgās mēs šķērsojam ik dienas. Tās nespēj mūsu dzīvi kardināli mainīt. Toties tās lielās, nozīmīgās, kuras daudzu cilvēku likteņus lēma, ir samērā reti sastopamas mūsu dzīvē.

Visus klātesošos uzrunāja Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele, Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins, kalupiete Ģertrūde Rasnače, akcentējot, ka jaunajai paaudzei ir jāzina savas valsts vēsture, jābūt izglītotiem, stipriem savas zemes patriotiem. Pārliecināti un saviļņojuma pilni izskanēja Zemessardzes 34. artilērijas bataljona komandas kapteiņa, kalupieša Aivara Driņģa vārdi par savu valsti, kuriem sekoja salūts.

Baltaču kapos, pie Bronislava Šaršūna piemiņas vietas, mazpulcēni dalījās Antona Soma, Anitas Liepas, Ērika Jēkabsona atmiņās par savu novadnieku - Lāčplēša Kara ordeņa kavielieri. Aivars Raščevskis uzsvēra, ka ikvienam no mums ir jāzina un jātceras savi varoņi, jāzina savas mātes un tēva valoda.

Noslēgumā visi klātesošie baudīja karstu tēju un pīrādziņus pie ugunskura, kas rudens svētku vakarā izstaroja gaismu un siltumu, bet tālumā uguntiņās mirdzēja Kalupes jauniešu izveidotais Zalktis - zīme, kas simbolizē aizsardzību pret visu ļauno…

 Informāciju sagatavoja:
Kalupes pagasta kultūras menedžere Inita Ivdra

Vienoti lāpu gājienā