Labdari no Dānijas viesojās novada sociālajās iestādēs

AKTUĀLI

Šī gada 4.–7. septembrī Augšdaugavas novadā viesojās delegācija no Austrumeiropas bērnu palīdzības fonda (Østeuropæisk Børnehjælp – EECA). Vizītes mērķis bija pārrunāt līdzšinējo sadarbību ar Augšdaugavas novada Sociālā dienesta un Latvijas Sarkanā Krusta Augšdaugavas komitejas pārstāvjiem, izvērtēt sniegtās palīdzības pielietojumu un sociāli mazaizsargātu mērķgrupu vajadzības sadarbībai nākotnē.

Organizācija dibināta pirms trīsdesmit gadiem, lai sniegt atbalstu Latvijas un Rumānijas sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām. Tā apvieno apmēram 100 biedrus Dānijā, kuri brīvprātīgi piesaista, pārvalda, piegādā Dānijas iedzīvotāju un organizāciju ziedojumus sadarbības partneriem no Latvijas un Rumānijas.  Austrumeiropas bērnu palīdzības fonda aizbildne ir grāfiene Susijas Rosenborga.  

Fonda pārstāvji Jens Kristensens, Eriks Lunds un Bents Brennings triju dienu laikā apmeklēja Skrudalienas dienas centru, Višķu dienas aprūpes centru, Višķu sociālās aprūpes centru, Kalupes krīzes centru, Nīcgales grupu dzīvokļus un specializētās darbnīcas, Pašulienes grupu dzīvokļus, Ilūkstes dienas aprūpes centru un specializētās darbnīcas, Augšdaugavas novada Sociālā atbalsta un aprūpes centrā "Avots", kā arī vairākas ģimenes. Viesi bija gandarīti par redzēto, jo varēja novērot, ka viņu sniegtā palīdzība tiek efektīvi izlietota, un uzsvēra, ka turpinās atbalstīt Augšdaugavas novadu, vismaz divas reizes gadā nodrošinot transportu ar nepieciešamo palīdzību. Vislielāko iespaidu uz viesiem atstāja apmeklētajās iestādēs izveidotā pozitīvā atmosfēra, veiktais sociālais darbs un sociālo darbinieku kompetence.

“Pa ceļam Ceļiniekā” aizvadīti Naujenes pagasta svētki’23