Kopā svinot, gaišāk top

AKTUĀLI

11. augustā, burvīgajā Juzefovas parkā, Naujenē tika svinēti Naujenes pagasta svētki “Kopā svinot, gaišāk top”. Uz īsu brīdi Juzefovas parka nostūris pārvērtās par naujeniešu un ciemiņu satikšanās vietu, piepildītu ar gaismu, mūziku un smaidiem.

Pagasta svētku ietvaros notika dažādas aktivitātes – ģimenēm bija iespēja sevi pierādīt “ne īsti” sportiskajās aktivitātēs, par kurām parūpējās Naujenes jaunatnes un sporta centrs (vadītājs Edgars Kucins). Ar saviem mīluļiem visus klātesošos iepazīstināja biedrība “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs”, kas bija sagatavojusi suņu audzināšanas un apmācības paraugdemonstrējumus un pastāstīja visiem klātesošajiem, kas ir kanisterapija. Pateicoties Aleksejam Golubevam bija iespēja apskatīt un samīļot trusīšus, vistiņas, gailīšus un pat baložus.

Radošajās darbnīcās veidojām interesantas lietas izmantojot dabas materiālus. Kopā ar amatu meistaru Valdi Grebežu darbnīcas apmeklētāji mīcīja māla svečturus, izmantojot kļavas lapas; krāsoja stikla burciņas ar latviešu zīmēm; sasienot kopā zarus, akmentiņus un nedaudz izdomas, tapa vēja zvaniņi un savu pirkstu veiklību varēja pārbaudīt veidojot plostiņus.

Viena no svarīgākajām aktivitātēm bija visu pagasta iedzīvotāju dalība Latvijas simtgadei veltītajā fotografēšanās akcijā “Fotoliecības”. Akcijas ietvaros katrs iedzīvotājs tika aicināts izveidot unikālu liecību par sevi un savu pagastu Latvijā, kas kalpotu kā vietas un cilvēku vēstījums mūsu valsts nākamajai simtgadei. Šo un arī daudzu citu pagastu fotogrāfijas varēs aplūkot izstādē, kas tiks atklāta Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” novembrī, patriotu nedēļas ietvaros.

Svētku koncertā neiztika bez tradīcijām, humora un, protams, priekšnesumiem. Koncerta vadītāji Spulga un Jezups gatavojās Latvijas simtgades zaļumballei un neskatoties uz to, ka Jezups nedaudz aizkavējās uz koncerta sākumu – visa koncerta garumā centās izpirkt savu vainu gan ar puķu pušķi, gan ar komplimentiem, gan ar dejām…  Svētkos visus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne. Kā katru gadu ir pieņemts, arī šogad notika jaundzimušo sveikšana – 100 dienas līdz Latvijas dzimšanas dienai, uz vairāk nekā 100 gadus veciem Juzefovas muižas pamatiem tika aicināti pus simta mazo saulstariņu, kuri šogad papildināja Naujenes pagasta saimi. Šogad tika sveikti arī tie cilvēki, kuri ar savu darbu, ar savām ģimenēm, ar savu radošo darbību un sasniegumiem dažādās jomās nes Naujenes pagasta vārdu tautās.

Svētku koncertā visus sveica Naujenes Kultūras centra radošie kolektīvi – bērnu vokālais ansamblis “Odziņas” (vadītāja Tatjana Zviceviča), vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Dveina” (vadītāja Antra Dombrovska), folkloras kopa “Rūžeņa” (vadītāja Inga Zeile), senioru vokālais ansamblis “Dzeipurs” (vadītāja Zita Nitiša). Ciemiņi – Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” vokālais ansamblis “Stage On” (vadītāja Aiga Krute), Deniss Garkalns, jauniešu grupa “Greedy for stage” un ģitārists no saulainās Itālijas Francesco Spina.

Pēc koncerta klātesošie tika aicināti izbaudīt īpašo Naujenes pagasta “gaismas” zupu, mīļš paldies pavārei Regīnai Prohovskai par gardo zupiņu.

Neskatoties uz to, ka sākās spēcīgas lietusgāzes, kas turpinājās gandrīz visu nakti, gribētos pateikties arī tam nelielajam skaitam drosmīgo dejotāju, kas neskatoties uz slapjo laiku, slideno deju grīdu tomēr spēja izdejoties, izbaudot starojošās dziedātājas Santas Kasparsones uzstāšanos.

Naujenes kultūras centra kolektīvs izsaka pateicību visiem, kas atbalstīja un līdzdarbojās pasākuma rīkošanā, īpašu paldies vēlamies teikt Daugavpils novada domei, Naujenes pagasta pārvaldei, SIA “Tirdzniecības namam “Kurši”” Artūra Utināna personā, Anatolijam Marhilevičam un viņa ģimenei, SIA Axon’ Cable, biedrībai “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs” un tās vadītājam Gunāram Hmeļnickim, Anitai Lipskai, Rolandam Gradkovskim un visiem brīvprātīgajiem.

FOTOGALERIJA Informāciju sagatavojuši: Naujenes kultūras centra speciālisti 

Izsole nekustamajam īpašumam